Про результати опитування за анкетою SQ_12 «Опитування здобувачів вищої освіти щодо політики та процедури врегулювання конфліктних ситуацій» здобувачів спеціальності «Філологія»

Результати опитування здобувачів ОП «Мова та література (англійська, німецька). Переклад» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти щодо політики та процедури врегулювання конфліктних ситуацій, проведеного у період з 07.11.2022 р. по 11.11.2022 р. свідчать про високий рівень їх задоволеності.

За результатами анкетування встановлено, що:

– на питання «З конфліктними ситуаціями за участю кого і як часто особисто Ви стикалися у межах ДонНУЕТ? студент-студент» переважна більшість здобувачів ВО (75%) дала відповідь «ніколи не стикався»; 8% – важко відповісти; 8% – майже не стикався4 8% – стикався іноді;

-на питання «З конфліктними ситуаціями за участю кого і як часто особисто Ви стикалися у межах ДонНУЕТ? студент-викладач» були отримані наступні відповіді :

– відповіді на запитання «З конфліктними ситуаціями за участю кого і як часто особисто Ви стикалися у межах ДонНУЕТ? батьки-адміністрація/викладач» (рис. 2):

– на запитання «Чи добре Ви знайомі з процедурою розв’язання конфліктних ситуацій у ДонНУЕТ?» були отримані відповіді: 58% здобувачів відповіли «скоріше так»; 24% – «скоріше ні» і 8% – «ні».

– здобувачі ВО, які навчаються на освітньо-професійній програмі «Мова та література (англійська, німецька). Переклад» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти відповіли на наступне запитання анкети: «Ким зазвичай (найчастіше) розв’язується конфліктна ситуація «студент-студент» у ДонНУЕТ?», таким чином:

Ким зазвичай (найчастіше) розв’язується конфліктна ситуація «студент-студент» у ДонНУЕТ? Студентами Директором навчально-наукового інституту Проректором ДонНУЕТ Викладачем Поліцією Міністерством освіти і науки України Судом Важко відповісти
«батьки-адміністрація/викладач» 76% 33% 50% 33% 76% 25%
«студент-батьки» 8% 8% 8% 8% 50%
«студент-викладач» 8% 59% 67% 9% 50% 8% 17%
«студент-студент» 92% 8% 8% 33% 33% 17% 8% 8%

– варіанти відповідей на запитання анкети: «Як Ви вважаєте, наскільки ефективним є порядок реагування адміністрації на доведені випадки …булінгу?» наведені на рис.:

67% опитаних відповіли: мені такі випадки невідомі; 17% – скоріше ефективний порядок реагування адміністрації на доведені випадки булінгу; 8% – цілком ефективний і 8% – зовсім не ефективний.

Варіанти відповідей здобувачів ВО на запитання щодо ефективності реагування адміністрації на випадки сексуальних домагань, дискримінації та корупції наведені у таблиці:

Питання Мені такі випадки не відомі Цілком ефективний Скоріше ефективний Важко відповісти Зовсім

не ефективний

Як Ви вважаєте, наскільки ефективним є порядок реагування адміністрації на доведені випадки сексуальних домагань 84% 8% 8%
Як Ви вважаєте, наскільки ефективним є порядок реагування адміністрації на доведені випадки …дискримінації 76% 8% 8% 8%

Проаналізувавши і обговоривши результати опитування на засіданні кафедри іноземної філології, українознавства та соціально-правових дисциплін (протокол № 6 від 05.12.2022), було ухвалено:

1. Більш детально познайомити здобувачів з Положенням про вирішення конфліктних ситуацій у ДонНУЕТ.
  2. Включити до переліку тем циклу соціально-гуманітарних дисциплін питання щодо психологічних засад вирішення конфліктних ситуацій у середовищі професійного спілкування.
  3. Постійно моніторити ситуації щодо виникнення та вирішення конфліктних ситуацій.
  4. Приділити особливу увагу питанням попередження та подолання, розв’язання конфілктних ситуацій під час спілкування в закритому просторі в умовах он-лайн навчання.