Опитування ЗВО за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

SQ_3_Опитування здобувачів вищої освіти за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» щодо якості практичної підготовки та здобуття під час практики необхідних для подальшої професійної діяльності компетентностей

 

Опитування щодо якості практичної підготовки та здобуття під час практики необхідних для подальшої професійної діяльності компетентностей (SQ_3) стосувалося виявлення оцінок здобувачів вищої освіти за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» стосовно цілей практики зі спеціальності для застосування набутих навиків та компетенцій у майбутній професійній діяльності.

У анкетуванні прийняло участь 74% (20 осіб) з 27 респондентів.

Щодо оволодіння сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі майбутньої професії, то результати наступні: 68% – досягнуто повністю; 0% – повністю не досягнуто; 30% – скоріше досягнуто; 2% – скоріше не досягнуто.

Відповідаючи на питання щодо формування професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних умовах на базі знань, одержаних університеті, результати опитування виявилися наступними: 65,2% осіб зазначили, що досягнуто повністю; 33,4% – скоріше досягнуто; 1,4% – скоріше не досягнуто.

На питання щодо виховання потреби постійно поновлювати свої знання та творчо застосовувати їх в практичній діяльності відповіді респондентів розподілилися наступним чином: 45% досягнуто повністю; 7% – повністю не досягнуто; 33% – скоріше досягнуто; 15% – скоріше не досягнуто.

На питання відносно недоліків в організації практики відповіді розподілилися наступним чином: 35,5% – важко відповісти; 47,8 – не доводилось; 16,7 – так, доводилось.

Характеризуючи відповіді на питання щодо поганого ставлення представників бази практики, обмеження у доступі до необхідних для виконання завдань практики інформації та матеріально-технічного забезпечення, труднощів у підготовці звітної документації та відсутності допомоги керівника від бази практики, то дані опитування зведені до табл. 1.

 

Таблиця 3.1 – Розподіл відповідей здобувачів вищої освіти на питання анкети, %

Постановка питання Варіанти відповіді Кількість ЗВО,%
Погане ставлення представників бази практики важко відповісти 8,5 100
не доводилось 89,9
так, доводилось 1,6
Обмеження у доступі до необхідних для виконання завдань практики інформації та матеріально-технічного забезпечення важко відповісти 23,5 100
не доводилось 69,1
так, доводилось 7,4
Труднощі у підготовці звітної документації важко відповісти 15,1 100
не доводилось 76,5
так, доводилось 8,4
Обмеження у доступі до методичного забезпечення практичної підготовки важко відповісти 5,2 100
не доводилось 93,4
так, доводилось 1,4

 

У більшості, здобувачі вищої освіти задоволені проходженням практики, оскільки до практикантів ставилися доброзичливо, надавали доступ до необхідних джерел інформації, а керівники практики від підприємства сприяли ЗВО виконувати програму практики.

На питання «Як Ви в цілому оцінюєте свою взаємодію з керівником практики від Університету?» ЗВО давали свою оцінку за шкалою від 1 до 10, де «1» – «повністю не задоволена(ний), «10» – «повністю задоволена(ний)». В результаті обробки даних, було виявлено наступні результати: 95,9% були повністю задоволені керівниками практики від Університету; 2,8% виставили загальний бал «9» відносно взаємодії з керівником практики від Університету та 1,3% виставили «7» балів за взаємодію з керівником практики від Університету

На питання «Як Ви в цілому оцінюєте свою взаємодію з керівником практики від підприємства?» здобувачі також надавали свою оцінку за шкалою від 1 до 10, де «1» – «повністю не задоволена(ний), «10» – «повністю задоволена(ний)». В результаті обробки даних, було виявлено наступні результати: 68,5% були повністю задоволені керівниками практики від підприємства; 12,3% виставили загальний бал «8» відносно взаємодії з керівником практики від підприємства та 10,5% виставили «7» балів за взаємодію з керівником практики від підприємства; 6,7% оцінили взаємодію у «5» балів, а решта – 2% були повністю не задоволені взаємодію з керівником практики від підприємства.

Відносно питання «Як Ви вважаєте, чи достатньою є тривалість практики для досягнення її цілей та завдань?», респонденти надали такі варіанти відповідей (табл. 3.2).

 

Таблиця 3.2 – Розподіл відповідей здобувачів вищої освіти на питання щодо достатності тривалості практики для досягнення її цілей та завдань

Варіанти відповідей Кількість ЗВО,%
Важко відповісти 15,5
Ні, тривалість практики необхідно збільшити 37,8
Ні, тривалість практики необхідно зменшити 6,9
Так, тривалість практики є достатньою 39,8
Всього 100

 

Таким чином, більшість здобувачів вищої освіти вважають встановлені строки практики оптимальними.

Відповіді на питання «З якими твердженнями щодо практики, яку Ви проходили, Ви згодні?» були багатоваріантними і розподілилися наступним чином: на практиці вони переконалися у правильності вибору професії -80% ЗВО, практика показала, що ЗВО можуть самостійно виконувати більшість робочих завдань – 80% ЗВО; завдяки практиці вони отримали знання та навички, необхідні для майбутньої роботи за фахом – 80% ЗВО;  7,4% ЗВО стверджують, що завдяки практиці було отримано лише інформацію, необхідну для написання звіту;  2,6% респондентів зазначили, що практика виявила прогалини у їхній фаховій підготовці; практика була формальною, не дозволила відчути професійні вимоги.

На запитання анкети «Чи хотіли б Ви проходити практику в цій організації (на цьому підприємстві) ще раз?» було отримано наступні варіанти відповідей: 15% ЗВО зазначило, що їм важко відповісти на дане питання; 5% ЗВО відповіли «не хотів»; 45% скоріше хотіли б проходити практику на тому ж підприємстві; 35% опитуваних хотіли б ще раз пройти практику на тому ж підприємстві.

Відносно пропозицій щодо покращення практичної підготовки, то респонденти в своїй більшості зазначили, що їх все влаштовувало (62,5%); щоб місце проходження практики більше відповідало спеціальності, на якій навчаєшся (12,3%); щоб було більше практичних робіт 15,1% ; ще 10,1% респондентів зазначили, що їм важко відповісти.

За результатами проведеного анкетування групою забезпечення внесено такі пропозиції:

– групі забезпечення проводити роботи щодо розширення баз практики ;

– групі забезпечення провести аналіз чинників незадоволенності окремих здобувачів організацією практики, обмеження у доступі до необхідних для виконання завдань практики інформації та матеріально-технічного забезпечення, труднощів у підготовці звітної документації та відсутності допомоги керівника від бази практики;

– провести додаткові бесіди з керівниками практики від підприємства щодо  необхідності створення умов для доступу до необхідних для виконання завдань практики інформації та матеріально-технічного забезпечення.

 

 

 

420 разів прочитано