Результати анкетного опитування за формою SQ_17 «Опитування здобувачів вищої освіти щодо процедур внутрішнього забезпечення якості ОП»

Опитування здобувачів вищої освіти, які навчаються на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти освітньої програми «Туризм» щодо перегляду ОП та змістовності залучення до процедур внутрішнього забезпечення якості ОП SQ_17 в онлайн-формі з використанням сервісу Microsoft Forms у період з 21.11.2022-25.11.2022.

За результатами анкетного опитування 85% респондентів відповіли що їм відомо, яким чином здійснюється перегляд змісту освітніх програм, 15% ознайомилися з процедурою на сайті університету.

Ознайомившись з процедурою перегляду змісту освітніх програм, 50% респондентів повністю усвідомлюють, яким чином вони приймають участь у перегляді освітніх програм, 30% швидше усвідомлюють дану процедуру, проте 20% не розуміють її.

На запитання «На Вашу думку, необхідність перегляду ОП перш за все викликана?» Були отримані наступні відповіді: зміною потреб ринку праці та суспільства – 70% опитаних; 30% здобувачів вважають, що необхідність перегляду ОП може бути викликана необхідністю її вдосконалення у світлі найновіших наукових досліджень.

70% респондентів вважають, що система опитування здобувачів ВО Університету (констеляція анкет) дає можливість впливати на процес перегляду та удосконалення ОП, 30% відповіли, що такий влив недостатній.

32% опитаних відповіли, що вони приймали особисту участь в перегляді / оновлені / обговоренні змісту ОП, 59% зовсім не приймали у цьому участі; 7% опитаних відповіли, що хотіли б взяти участь у обговоренні ОП, але запізно дізналися про проведення такого заходу.

70% здобувачів ВО, які були ознайомлені з процедурою перегляду ОП, підтвердили, що вони не вважають за потрібне змінювати свою ОП, оскільки вона є актуальною, проте 20% опитаних засвідчили, що вони ще не ознайомилися з такою процедурою, а 10% обрали відповідь «Моя позиція щодо перегляду ОП буде врахована в будь-якому випадку».

На питання, яким чином студентське самоврядування Університету бере участь у процедурах внутрішнього забезпечення якості ОП, 80% респондентів відповіли, що Студентська рада ДонНУЕТ ініціює опитування та обговорення подібних питань та формує колективні пропозиції щодо перегляду ОП. 20% учасників анкетного опитування вважають, що студ.рада є важливою рушійною силою в процесах перегляду ОП, але пропозиції її необґрунтовано не враховуються.

За думкою більшості респондентів (80%) участь студентського самоврядування у процедурах внутрішнього забезпечення якості ОП забезпечена в Університеті повністю, 10% вважають цей процес занадто зарегульованим

процедурними питаннями та стільки ж опитаних залишили це питання без відповіді.

60% учасників анкетування процес перегляду та удосконалення ОП в Університеті повною мірою здатен врахувати пропозиції здобувачів ВО (студентського самоврядування), 20% вважають відповідний вплив недостатнім та ще 20% обрали відповідь «Ні».

70% опитаних стверджують, що процедура збору пропозицій щодо структури та змісту ОП (на основі анкети SQ_13) може забезпечити адекватний вплив здобувачів ВО на процес перегляду та удосконалення, 30% респондентів вважають дію даної процедури недостатньою.

90% респондентів вважають процес збору та обробки пропозицій здобувачів ВО щодо структури та змісту ОП за допомогою Google Forms зручним та об’єктивним, а 10% обрали відповідь «Так, але бажано застосовувати інші спеціалізовані сервіси».

70% учасників даного анкетного опитування повною мірою володіють інформацією щодо внесених до ОП змін, 30% респондентів не надали відповідей на це питання.

90% учасників анкетного опитування засвідчили, що Університет робить достатньо для моніторингу пропозицій здобувачів ВО та періодичного перегляду ОП, 10% респондентів не відповідали на це питання.

В результаті обговорення результатів анкетування на засіданні кафедри туризму та країнознавства прийнято наступне рішення (протокол № 5 від 12.12.2022):

1. Гаранту ОП розширити кількість залучених здобувачів ВО до перегляду ОП.

2. Гаранту ОП продовжувати ознайомлення здобувачів ВО із процедурою перегляду ОП.