Університет Туган-Барановського інформує: День світлофора

Університет Туган-Барановського інформує: 5 серпня – Міжнародний день світлофора.

Свято відзначається на честь події, що відбулася в цей день у 1914 році. В американському місті Клівленді з’явився перший попередник сучасних пристроїв. Він мав червоний і зелений ліхтарі, а при перемиканні світла видавав звуковий сигнал. Втім, найперший світлофор винайшов британець Джей Найт ще у 19 столітті. Цей апарат був встановлений біля будівлі парламенту в Лондоні у 1868 році. Через три роки його ліхтар вибухнув і поранив поліцейського. Після цього про світлофор забули майже на 50 років – до 1910 року, коли було розроблено і запатентовано перший автоматичний світлофорний пристрій з ліхтарями двох кольорів. Триколірні світлофори, схожі на сучасні, вперше побачили жителі Детройта і Нью-Йорка у 1920 році. Згодом пристрої стали популярні в різних містах Америки і Європи. Застосовується світлофор також і на залізницях, в судноплавстві і мореплавстві.

Перший світлофор в Україні був встановлений в 1936 році у Харкові.

Університет Туган-Барановського розкаже цікаві факти про світлофори.

  • Кольори. Сувора послідовність вогнів світлофора була встановлена для тих, хто страждає на дихромазію (здатність людиною відрізняти лише два кольори). Оскільки серед таких людей розрізняють незрячих на червоний і зелений колір, то червоний сигнал сучасного світлофора має помаранчевий відтінок, а зелений – синій.

 

  • Тринадцять сигналів. У Берліні є світлофор, який показує не три звичайних сигнала: стій, приготуйся, йди, а цілих тринадцять. Щоправда, орієнтуватися по такому пристрою складно не тільки водіям, а й пішоходам.

 

  • Світлофор догори дригом. Єдине місто в світі, де є світлофор догори дригом – це американське містечко Сірак’юс. Там проживають нащадки ірландців. Традиційний світлофор із червоним кольором вище, а зеленим нижче піддавався постійним нападам. Щодня на місці зеленого сигналу вибивали скло. Причиною є те, що саме зелений колір символізує Ірландію. Тому світлофори  у цьому містечку розташовані догори дригом й досі.

Будьте уважні на дорогах та бережіть себе!

619 разів прочитано