Про результати опитування за анкетою SQ_2 «Опитування здобувачів вищої освіти щодо індивідуальної освітньої траєкторії та реалізації права на вибір навчальних дисциплін»

Результати опитування здобувачів ОП «Туризм» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти щодо індивідуальної освітньої траєкторії та реалізації права на вибір навчальних дисциплін, проведеного 19.09-23.09.2022 свідчать про високу задоволеність здобувачів ВО переліком запропонованих дисциплін вільного вибору та зрозумілість процедури вибору дисциплін.

За результатами анкетування встановлено, що:

– 100% здобувачів обізнані про можливість вибору навчальних дисциплін та не мають потреби отримувати додаткову інформацію;

– найбільш поширеними відповідями на питання «Як Ви дізнаєтеся про перелік та зміст дисциплін вільного вибору? (позначте всі варіанти відповіді, що підходять)» були: «Інформація міститься на сайті Університету» (84%) та «Від директора ННІ» (16%);

– 68% студентів орієнтуються лише на власну думку при виборі дисциплін вільного вибору, тоді як 32% здобувачів ВО зверталися за консультацією завідувача кафедри;

– при відповіді на запитання: «Чиї консультації щодо вибору дисциплін вільного вибору були для Вас найбільш корисними?» 68% опитуваних відповіло, що орієнтуються лише на власну думку, 16% – вважають корисними консультацію завідувача кафедри, 16% – консультацію викладачів;

– 84% студентів зазначили, що їм важлива можливість самостійного вибору дисциплін та 16% надали відповідь «скоріше не важлива»;

– 100% здобувачів задовольняє перелік запропонованих дисциплін вільного вибору та кількість дисциплін вільного вибору, які можливо вивчати протягом семестру;

– 84% респондентів зазначила, що їх повністю задовольняє процедура вибору дисциплін вільного вибору, 16% відповіло «скоріше задовольняє». Разом з тим, пропозицій щодо удосконалення процедури вибору дисциплін не було надано;

– оцінюючи значущість критеріїв, які здобувачі ВО використовують при виборі дисциплін вільного вибору («1» – «не має значення», а «5» – «дуже важливий») найбільш суттєвими виявилися критерії: «Назва дисципліни», «Викладач, який буде вести дисципліну», «Безпосередній зв’язок дисципліни з майбутньою професією».

– респонденти продемонстрували високий рівень зацікавленості у додатковому навчанні за сертифікованими навчальними курсами Університету (84%).

В результаті обговорення результатів анкетування на засіданні кафедри туризму та країнознавства прийнято наступні рішення та пропозиції (протокол № 3 від 24.10.2022 ):

1. За необхідності консультувати здобувачів ВО щодо особливостей використання програми для здійснення вибору студентами ДонНУЕТ дисциплін вільного вибору.

2. Інформувати здобувачів ВО щодо можливості опанування сертифікованих курсів ДонНУЕТ, їх переліку, переваг тощо.