Університет Туган-Барановського пам’ятає: День пам’яті жертв голодоморів

Сьогодні, 27 листопада, ми вшановуємо пам’ять жертв голодоморів. Голод 1932-1933 років – це геноцид українського народу.

Читайте також: Бібліотека Університету Туган-Барановського інформує: твори про Голодомор

Цей голод – акт геноциду українського народу, здійснений радянським та партійним керівництвом через організацію штучного масового голоду. Його жертвами стали мільйони українців на території Української СРР та Кубані. Як зазначає Український інститут національної пам’яті, очільники ВКП(б) та уряду СРСР запровадили «насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення».

Університет Туган-Барановського закликає долучитися до Всеукраїнської акції «Запали свічку» о 16.00.🕯