Університет Туган-Барановського інформує: День пам’яті жертв Голодоморів

Університет Туган-Барановського інформує: 26 листопада відзначається День пам’яті жертв Голодоморів.

Сьогодні, 26 листопада, увесь цивілізований світ відзначає 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років та вшановує пам’ять мільйонів українців, які загинули від голоду, організованого і вчиненого комуністичним тоталітарним режимом.

Цьогоріч цей день набув нових сенсів і символів, адже незасуджений злочин геноциду знайшов своє продовження в сучасній війні росії проти України. Незважаючи на зміну назви держави та її очільників, злочинні наміри москви щодо України не змінилися: 90 років тому комуністичний режим, аби упокорити й колонізувати українську державу, вдався до найстрашнішого злочину проти людяності – геноциду, політику якого світ спостерігає в сучасній війні.

У своєму зверненні до нації Володимир Зеленський наголосив на тому, що ніколи більше голод не має використовуватися як зброя: «Українці пройшли через геноцид. І сьогодні ми робимо все можливе й неможливе, щоб зупинити нову геноцидну політику Росії. Нову, але таку схожу на ту, яка вбила мільйони людей у ХХ столітті. І ми не просто відбиваємося від агресії. Ми крок за кроком створюємо систему, яка зупинить агресію, демонтує її наслідки й гарантуватиме довготривалу безпеку – безпеку Україні, усій Європі та світу».

Він додав, що «сьогодні вдень ворог завдав ракетного удару по Дніпропетровщині – по приватному сектору, по звичайних будинках. Є поранені. Обстрілювали Донеччину, південь, інші регіони».

Університет Туган-Барановського нагадує про акцію “Запали свічку”, сьогодні, о 16:00.

Тема Голодомору у мистецтві – https://holodomormuseum.org.ua/hololomor/tema-holodomoru-v-mystetstvi/

Джерело: Музей Голодомору

Університет Туган-Барановського пропонує до перегляду документальну стрічку Суспільного «Діти великого голоду».