Університет Туган-Барановського інформує: День пам’яті жертв голодоморів

Університет Туган-Барановського інформує: у четверту суботу листопада, 27.11. відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

У цей день вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Саме його нині називають геноцидом українського народу. Його жертвами в Україні стали, за різними даними, від 3,9 до 7 мільйонів людей.
В суботу, 27 листопада 2021 року, Університет Туган-Барановського закликає долучитися до Всеукраїнської акції «Запали свічку». О 16.00 долучайтесь до загальнонаціональної хвилини мовчання, запаливши у вікні своєї домівки свічку як символ пам’яті. У Кривому розі також відбудеться урочисте покладання квітів з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів, о 10:00 біля Пам’ятного знаку жертвам голодомору.
Цьогорічна інформаційна кампанія до 88-х роковин Голодомору особливий акцент робить на темі дітей як найвразливішій категорії жертв сталінського геноциду, які становлять майже половину загиблих.  
В Українському домі (Ukraine House) у Вашингтоні відкрилась унікальна виставка «Голодомор: очима українських художників. 1932−1933 рр.». Захід відбувся в рамках місячної програми заходів Посольства України в США, присвяченої вшануванню жертв Голодомору-геноциду. Світова спільнота продовжує ознайомлюватись з історією України та злочинами проти неї з боку Росії, зокрема через витвори мистецтва.
459 разів прочитано