Опитування студентів Університету Туган-Барановського ОП «Фінанси, банківська справа та страхування»

Опитування щодо оцінки здобувачами вищої освіти освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» Університету Туган-Барановського відповідності форм, методів навчання і викладання вимогам студентоцентрованого підходу (SQ_5) стосувалось виявлення задоволеності респондентів рівнем викладання та змістом навчальних дисциплін, співвідношенням форм роботи, доступністю критеріїв оцінювання, процедурами контролю тощо.

В опитуванні взяли участь всі 16 здобувачів вищої освіти, що навчаються за ОП «Фінанси, банківська справа та страхування» (БАКАЛАВРИ).

Читайте також: Опитування

Форм та технологій навчання стосувались також питання щодо використання під час викладання навчальних дисциплін групових проектів (табл. 5.1).

Таблиця 1. Розподіл відповідей здобувачів вищої освіти на питання «Наскільки часто викладачі використовують під час викладання навчальних дисциплін групові проекти?», осіб

Варіанти відповіді Кількість здобувачів вищої освіти, що обрали певний варіант відповіді
Використовують часто 4
Використовують час від часу 10
Не використовують 1
Важко відповісти 1
Загалом 16

Згідно з отриманими результатами, групові проекти використовуються викладачами на заняттях.

Щодо сучасних педагогічних технологій, яких стосувались інші питання, такої однозначності немає: обирались варіанти відповіді, що свідчать про епізодичність застосування технологій Flipped Classroom, Peer Learning, а також порівняно часто респонденти обирали варіант відповіді «Важко відповісти». Можливо, такі результати пояснюються тим, що, незважаючи на те, що у анкеті наводилось пояснення із визначеннями технологій, частоту використання яких пропонувалось оцінити, не для всіх опитуваних здобувачів вищої освіти було легко ідентифікувати застосування цих технологій у навчальному процесі.

Блок питань опитування стосувався оцінки респондентами комунікації викладачів зі здобувачами вищої освіти стосовно організації стосовно організації освітнього процесу, критеріїв оцінювання навчальних досягнень, цілей занять тощо.

Відповіді респондентів на питання «Чи інформують Вас викладачі кафедри про організацію освітнього процесу з дисципліни щодо кількості модулів та годин у кожному з них, змісту та мети модулів, критеріїв оцінювання тощо?» демонструють досить ефективну комунікацію викладачів із здобувачами вищої освіти з цього приводу (14 респондентів обрали варіант відповіді «Так, завжди інформують», 2 респонденти – «Так, зазвичай інформують»).

Наступні результати опитування студентів освітньої програми ОП «Фінанси, банківська справа та страхування» читайте у наших наступних публікаціях.