В УКРАЇНІ ТРИВАЄ РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
За даними сайту decentralization.gov.ua, станом на 26 грудня 2019 року в Україні створено 1022 об’єднаних територіальних громад, де мешкає загалом 11,2 мільйони людей. Перспективними планами формування територій громад покрито 87,7 % території країни. Лідерами зі створення спроможних громад є Запорізька, Житомирська та Дніпропетровська області.
У січні 2019 року Кабінетом Міністрів України розпочато реалізацію другого етапу реформи місцевого самоврядування, а саме реформування субрегіонального рівня (районів). Українська асоціація районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» реалізує пілотний проєкт «Моделювання адміністративно-територіального устрою у Тернопільській, Донецькій, Луганській та Харківській областях на новій територіальній основі». В рамках даного проєкту в Донецькій області запропоновано створити сім укрупнених районів. Три з них знаходяться зараз на тимчасово непідконтрольній території з центрами у містах Донецьк, Горлівка і Шахтарськ. Чотири райони перебувають на підконтрольній території з центрами у Краматорську, Покровську, Волновасі та Маріуполі. Після обговорення даної пропозиції з органами місцевого самоврядування Донецької області вирішено створити ще один район із центром у місті Бахмуті. Таким чином, на підконтрольній території Донецької області планується створення п’яти укрупнених районів. Межі двох із них, Маріупольського і Волноваського, повністю співпадають із госпітальними округами, затвердженими розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 р. № 995-р. Краматорський район буде створено на базі Краматорського та Слов’янського госпітальних округів. Територію Олександрівського району планується включити до Покровського району.
Подальший хід реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади буде залежати від змін, які необхідно внести до Конституції України. Такі зміни запропоновані Президентом України і подані до Верховної Ради 13 грудня 2019 року у формі проєкту закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», реєстраційний номер 2598. Відповідно до законодавчої ініціативи Президента, зараз напрацьовуються інші важливі для впровадження децентралізації законопроекти: про адміністративно-територіальний устрій, про місцеве самоврядування, про службу в органах місцевого самоврядування, про префектів тощо.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!