МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ ЗА ЕКОПІДПРИЄМНИЦТВОМ
Відомо, що підприємницька діяльність – це така діяльність, що здійснюється особами, які мають певну ідею, згодні витрачати свій вільний час і нести ризик задля отримання прибутку. Її напрямки надзвичайно різноманітні і динамічні.
У сучасних реаліях швидкі обороти набирає екологічне підприємництво. Фахівці стверджують, що воно є самостійною формою підприємницької діяльності й має спрямування на задоволення еколого-економічних потреб громади або суспільства.
У світі основними видами екологічного підприємництва є виробництво обладнання для контролю за забруднення довкілля, очищення повітря і води, економії та збереження ресурсів, збирання, переробки, утилізації відходів.
Наразі, у світі велика увага приділяється розвитку eco-friendly. Що це таке? Це філософія дружелюбного відношення до навколишнього середовища. Це бажання здійснювати таку підприємницьку діяльність, що спрямована на обмеження шкоди довкіллю.
Для початку створення екопідприємництва слід ознайомитися із правилами п’яти «R» – Refuse, Reduce, Reuse, Recycle, Rot.
- Refuse – відмовитись. Щоб почати свій екологічний шлях, для початку варто відмовитись від простих речей: пластикових стаканчиків, трубочок, чеків, пляшок, одноразового посуду. Це ті речі, без яких можна обійтись, а замінники їм знайдуться.
- Reduce – зменшувати.Культура споживання стосується, в першу чергу, одягу. Якщо ви переберете свій гардероб, то зрозумієте, що 70 % власних речей ви вже давно не носите і навряд чи носитимете.
– Reuse – повторно використовувати. Спробуйте хоча б ще раз використати той самий поліетиленовий пакет. І зараз є багато організацій, куди можна віддати свій старий одяг чи техніку. Знайти пристосування старим речам легко. Наприклад, не викидайте старі речі, а зробіть із них підстилку для тварин чи ганчірки для прибирання будинку.
– Recycle – переробити. Це переробка саме вторинної сировини, матеріалів із старих на нові, частина циркулярної економіки. Дерево, метал, папір, пластик – відправляйте на переробку всі відходи, яким можна дати друге життя.
– Rot – компостувати органіку. 40-60 % відходів на звалищах – це органіка. Через те, що органічні відходи знаходяться під завалами без доступу кисню, починає утворюватись метан, який стає причиною пожеж на звалищах. Під час пожеж горять пластики та всі інші відходи прямо на відкритому повітрі, а потім виділяється дим, частки сажі й інші продукти горіння, в тому числі і канцерогенні речовини.
Eco-friendly – це сучасний тренд переосмислення багатьох речей у своєму житті. Є такий лайфхак, наприклад, якщо ви зробили щось на шкоду природі, зокрема, купили пластиковий стаканчик, то перерахуйте 10 гривень в організацію, яка займається висаджуванням дерев, захистом тварин тощо.
На тлі високого темпу свідомості виникають дуже багато еco-friendly ідей, які потрібно розвивати, зокрема в Україні. Наприклад, розробка та реалізація паперових пакетів та екоторбинок із метою зменшення виробництва поліетиленових пакетів, випуск паперових стаканчиків замість пластикових, розробка та реалізація бамбукових або спеціальних зубних щіток, гребінців, тюбиків та інших предметів гігієни замість пластикових. Запускається в дію технологія переробки паперу з опалого листя, що запропонував український студент КНУ ім. Тараса Шевченка. Популярним становиться бізнес із брухту в стилі стимпанк. Значна увага великого бізнесу приділяється розробці та виробництву пакувальних екоматеріалів тощо.
Ініціативи, які направлені на збереження екології, можуть бути різними: від колективної висадки дерев у парку чи прибирання скверу біля офісу до проведення освітніх лекцій для команди від експертів, які навчають ставитися до навколишнього середовища більш усвідомлено та обережно. Аргументи для роботодавця в тому, що це не тільки суспільно корисні, а й командоутворюючі заходи, а також гарні піар-приводи та свідчення корпоративної соціальної відповідальності, дотримання якої стає правилом гарного тону в бізнесі.
Із прийняттям Стратегії екологічної політики України до 2010 року і Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» вітчизняні підприємці отримують широкі можливості для розвитку екопідприємництва.
Отже, підтримка та розвиток екологічного підприємництва в Україні будуть поступово змінювати якість життя людей, формувати інноваційну спрямованість на вирішення економічних проблем, створювати ринок екологічно чистих продуктів, технологій та обладнання, переробки та ліквідації відходів, екологічних робіт і послуг.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!