Дефіцит бюджету 2019 року та чи будуть затримки заробітної плати бюджетним працівникам в 2020

На кінець року Україна одержала зростання дефіциту бюджету і як наслідок призупинення фінансування за незахищеними статтями організацій і установ. Державний бюджет за 10 місяць 2019 року отримав дефіцит в сумі 30 мільярдів гривень, дефіцит державного бюджету по загальному фонду складає 35 мільярдів гривень. У 2019 році маємо падіння промислового виробництва, а збитки НБУ складають 12 мільярда гривень.

Серед основних причин зменшення надходжень коштів у державний бюджет уряд називає:

  1. Зменшення надходження коштів сплати ПДВ за товари ввезених в Україну.
  2. Значне штучне зміцнення гривні до 8 % по відношенні до світових валют (долара, Євро, швейцарського франка та фунта стерлінгів), причому найбільше зміцнення гривні мало місце при падінні на 7,5 % промислового виробництва в Україні за один місяць).
  3. Зменшення надходження податку на митні платежі (по причині зменшення ціни на газ).
  4. Зменшення ренти від видобутку вуглеводів (недоодержання порядку 11 млрд грн).
  5. Зменшення надходження акцизу від тютюнових виробів згідно запланованих показників.

Держбюджет за 2018 виконано із дефіцитом 59,2 млрд грн при прогнозованому рівні в 94,1 млрд грн, а заборгованість по зарплаті сягала до 3 млрд грн.

У 2019 році дефіцит бюджету поки не перевищує 40 млрд грн., але насторожує, що до кінця 2019 року Україні потрібно погасити 50 мільярдів гривень державного боргу.

Невтішним є той факт, що з початку 2019 року заборгованість по заробітній платі зросла на 22 %. Заборгованість по заробітній платі в галузі освіти за 2019 рік зросла майже на 46 %, з іншого боку заробітна плата з 2020 року українських педагогів повинна зрости на 9 %. Що свідчить про появу загрози несвоєчасної виплати заробітної плати у січні 2020 року. Заборгованість по заробітній платі бюджетних організацій є показником можливих прорахунків уряду.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

397 разів прочитано