Презентація ДонНУЕТ у КЗОШ № 122

12 березня 2020 року у Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 122 відбувся День університету ДонНУЕТ, на якому викладачі університету проводили лекції в 10-му та 11-му класах. Викладачів на першому поверсі чекали  учні, які й супроводжували гостей до класів, у яких вже чекали старшокласники. Інноваційний формат заходу мав на меті привернути увагу учнів випускних класів до особливостей викладання навчальних дисциплін у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського та допомогти старшокласникам визначитись із майбутньою професійною діяльністю.

Саме тому, темою уроку доцента кафедри іноземної філології, українознавства та соціально-правових дисциплін Ніколенко Ксенії Вікторівни «Визначення професійної схильності особистості за типом темпераменту та характеру». Психологічне тестування учнів мало на меті розкрити вроджені здібності у фаховому середовищі, допомогти із подальшим вибором професії. Учні активно ставили питання, звертались за особистими розʼясненнями отриманих результатів. У цілому демонстрували зацікавленість до запропонованого виду роботи. Легко сприймали фактичну інформацію, активно включались у діалог.

Остренська Катерина Ігорівна, асистент кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва, під час уроку на тему «Актуальні проблеми біобезпеки генно-модифікованих харчових продуктів» ознайомила учнів із соціо-екологічними проблемами біобезпеки генно-модіфікованих організмів. Було запропоновано можливість детально ознайомитися із найсучаснішою інформацією щодо переваг та потенційних ризиків використання генно-модифікованої сировини та харчових продуктів, а також самостійно дати оцінку щодо її біобезпеки. Було роз’яснено особливості маркування ГМ-продуктів, у тому числі розібрано зміст маркування «Без ГМО», звернено увагу на особливості регулювання виробництва та продажу генно-модифікованих продуктів в Україні та світі, визначено перелік продуктів, які можуть містити ГМО. Учні активно приймали участь у дискусії щодо безпечності ГМ-продуктів та цікавилися, як можна розпізнати потенційно небезпечні продукти.

Актуальні тенденції розвитку світового туристичного бізнесу, а також цікаві факти його становлення було розкрито завідувачем кафедри туризму та країнознавства, д.е.н. Горіною Ганною Олександрівною під час проведення лекції на тему «Туризм ‒ це більше, ніж ви можете собі уявити». Професійна майстерність викладача дозволила не лише привернути увагу учнів до спеціальності «Туризм», але й кардинально змінити уявлення школярів щодо туристичної діяльності. Результатом змістовної презентації стало те, що декілька учнів виявили бажання обрати саме цю спеціальність.

Копайгора Ольга Костянтинівна, асистент кафедри загальноінженерних дисциплін та обладнання провела заняття на тему «Математика в житті та бізнесі», яке розпочалось із візиту вчителя з чарівною скринькою, в яку всі учні поклали свої телефони, що зумовило увагу та дозволило зосередити увагу учнів на особливостях застосування математики в житті та бізнесі. Викладач відзначила надзвичайну цікавість учнів до запропонованого матеріалу, що викликало значну кількість запитань та залишило лише позитивні враження від спілкування із зацікавленими школярами.

Надзвичайно цікавий екскурс у світ шоколаду та печива здійснили учні за допомогою доцента кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва, к.е.н. Коровіної Олени Володимирівни, яка провела урок на тему «Товарознавчий екскурс у світ шоколаду та печива». Під час презентації викладач ознайомила учнів із історією шоколаду, технологічними особливостями виробництва шоколаду від випалювання до темперування. Учні з цікавістю розглянули різновиди шоколаду та виявили відмінності та особливості їх виробництва. Найбільшу зацікавленість викликала інформація щодо найбільш незвичайного шоколаду та цікаві факти про шоколад. Учні під час презентації задавали питання на які отримали вичерпні відповіді.

Старшим викладачем кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва Костаковою Ліною Дмитрівною, в 11-му та 10-му класах, була проведена вікторина «Панорама сучасних ідей для підприємництва». Майбутнім випускникам дуже сподобалося змагання у запропонованих питаннях. Вони охоче піднімали руки та давали на них відповіді. Було дуже приємно, що в основному, учні відповідали правильно. Старости груп вели протокол і підраховували результати вікторини. Переможців гучно вітали оплесками. Викладач гостинно запросила до вступу в ДонНУЕТ, а наприкінці зустрічі зробили фото на згадку.

Крім того, Шаповалова Інесса Вадимівна, асистент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування, докладно ознайомила учнів із переліком спеціальностей університету, особливостями вступу та перевагами навчання в ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського. Всі бажаючі отримали інформаційний буклет із переліком спеціальностей та контактами приймальної комісії.

На згадку про реалізований профорієнтаційний захід викладачі зробили ряд фото з учнівською молоддю.

Директор КЗОШ № 122 Федоринова Наталя Євгеніївна подякувала викладачам за проведені уроки та висловила надію щодо подальшої співпраці.

У свою чергу, висловлюємо вдячність керівництву освітнього закладу за сприяння в організації та проведенні Дня університету ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського.

0 replies