Бібліотека Університету Туган-Барановського інформує: Марко Черемшина

Марко Черемшина (Іван Юрійович Семанюк) народився 13 червня 1874 року в селі Кобаках Косівського району в сім’ї селянина. Батько Марка Черемшини – Юрій Степанович Семанюк – був письменною людиною, любив читати книжки, кохався в народних піснях, коломийках, приказках, був дружнім з видатним українським письменником, буковинським поетом Юрієм Федьковичем.

Раннє дитинство Івана Семанюка пройшло серед мальовничої карпатської природи, у діда Дмитра Олексюка – прекрасного знавця усної народної творчості. Студентські роки – це незабутні враження від знайомства з творчістю зарубіжних письменників (Й.В. Гете, В. Шекспіром, Ф. Шіллером, І. Вазовим, О. Кольцовим, В. Короленком), а також зустрічі з відомими сучасниками.

В українську літературу Марко Черемшина увійшов як новеліст. Його творча спадщина ділиться на три цикли: новели з життя гуцульської бідноти на межі 19-20 ст. (збірка «Карби»); новели про першу світову війну та її руйнівні наслідки (збірка «Село вигибає»); новели з життя та побуту гуцульського селянства в умовах пансько-польської окупації (збірка «Верховина»). Герої новел – селяни, працьовиті, духовно обдаровані, чесні, гостинні. Вони живуть вірою в майбутнє свого народу, сповнені бадьорого настрою, хоч дійсність була жорстокою. Марко Черемшина любив свій народ, цінив його історичне минуле і мріяв про краще майбутнє для нього.

150 років від дня народження Марка Черемшини

Бібліотека Університету Туган-Барановського інформує: Іван Кирій

12 червня 2024 р. – 100-річчя від дня народження одного із відомих письменників Київщини Кирія Івана Івановича. Народився письменник 12 червня 1924 року в селі Пасківщина Згурівського району. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. У 1960-х роках працював інструктором по роботі із сільськими кореспондентами, журналістом районної газети в м. Переяславі-Хмельницькому, а з 1971 по 1985 рік – першим редактором видавництва «Молодь» (м. Київ). Автор 27 прозових книжок для дітей та дорослих, у тому числі автобіографічної повісті про голодомор 1933 року «Голодна весна». Видав збірку віршованих гуморесок «Сто усмішок» (1992) та збірку лірики «Розцвітає бузок» (1997). Кирій І. І. нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України, член Національної спілки письменників України з 1964 року. Помер Іван Іванович Кирій 24 грудня 1998 року, похований у м. Києві.

100 років від дня народження Івана Івановича Кирія

Бібліотека Університету Туган-Барановського інформує: Ріхард Штраус

У межах плану дій Центру європейської інтеграції, який створено в ДонНУЕТ відповідно до цілей та задач за грантовим проєктом “Підвищення освітньої та наукової ролі ДонНУЕТ як внутрішньо переміщеного закладу вищої освіти у громаді Донецької області”, у бібліотеці ДонНУЕТ відбулась презентація, присвячена 160 – річчю від дня народження Ріхарда Штрауса(1864–1949), німецького композитора і диригента.

160 років від дня народження Ріхарда Штрауса

Візит представників Університету Туган-Барановського до Європейського парламенту

У травні – червні 2024 року в межах реалізації проєктів Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського «Підвищення освітньої та наукової ролі ДонНУЕТ як внутрішньо переміщеного закладу вищої освіти у громаді Донецької області», «Європейські цінності: сталий розвиток, економічна безпека та цивілізаційні імперативи» 101127413 — EVSDESCI (програма Еразмус+ напрям Жан Моне), що фінансуються Європейським Союзом, відбувся візит представників Університету до Європейського парламенту. Під час візиту відбулось ознайомлення з європейською історією та інтеграцією в резиденціях Європарламенту в Брюсселі, Люксембурзі та Страсбурзі.

Університет Туган-Барановського інформує: лекція від Ukraine Global Faculty

Шановні викладачі, аспіранти, студенти!

Пропонуємо зареєструватися на онлайн лекцію CEO Ukraine Global Faculty, президента Української асоціації Римського клубу, куратора Академії КМЕФ, викладача КМБШ, д.е.н. Віктора Галасюка «5 великих ідей в економіці, про які говорять пошепки».

Дата та час: 13 червня о 19:00.

Короткий опис до лекції:

Ви дізнаєтесь про 5 великих явищ, міфів та протиріч в економіці:

  • Чим економіка відрізняється від фізики як наука
  • Чому економічна теорія – це зброя
  • Як трапилось, що вільного ринку не існує, а в нього вірять по всьому світу
  • Що таке “професія” країни
  • Як англійці випадково винайшли промислову політику, а американці створили систему.

Лінк на реєстрацію: http://surl.li/ufqld

Віктор Галасюк – основні факти про його професійне життя:

Український економіст та громадський діяч, президент Української асоціації Римського клубу, член Наглядової ради Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ) та WWF CEE, куратор Академії КМЕФ, ад’юнкт-професор Kmbs, член-кореспондент Всесвітньої Академії науки та мистецтва, д.е.н.

У 2022 р. очолив міжнародну освітню ініціативу Ukraine Global Faculty, яка організовує лекції провідних професорів закордонних університетів та експертів зі світовим ім’ям для українців.

З 2014 по 2019 рр. – народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва, співголова депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з США, заступник голови Української частини Парламентського Комітету Асоціації.

Прихильник промислового та інноваційного розвитку. Визнаний найефективнішим законотворцем у Верховній Раді VIII скликання (2014-2019). Автор-розробник понад 30 прийнятих парламентом економічних законів, які створили економічну активність (інвестиції, виробництво, експорт) на більш ніж $10 млрд.

У 1998-2014 рр. працював в корпоративному секторі – від керівника проєктів і функціональних підрозділів в консалтинговому бізнесі до топ-менеджера в інвестиційному бізнесі та очільника галузевої асоціації високотехнологічних компаній.

Доктор економічних наук. Автор курсу «Економічна інженерія». Ад’юнкт-професор Києво-Могилянської бізнес-школи (Kmbs) та Київської школи державного управління (КШДУ).

Учасник програм Aspen Institute Kyiv. Проходив навчання та стажування в Японії, Великобританії, ЄС та США. Навчається у Harvard Business School.

Youtube (Ukr): https://www.youtube.com/@ViktorHalasiuk/

Facebook: https://www.facebook.com/vhalasiuk

Долучитися до підтримки проєкту, випивши з нами віртуальної кави, можна за посиланням: https://buymeacoffee.com/ugf.academy.

Телеграм канал Ukraine Global Faculty – https://t.me/UkraineGlobalFaculty та FB сторінка – https://www.facebook.com/profile.php?id=100087972537514. Приєднуйтесь!

Бібліотека Університету Туган-Барановського інформує: Дієго Веласкес

У межах плану дій Центру європейської інтеграції, який створено в ДонНУЕТ відповідно до цілей та задач за грантовим проєктом “Підвищення освітньої та наукової ролі ДонНУЕТ як внутрішньо переміщеного закладу вищої освіти у громаді Донецької області”, у бібліотеці ДонНУЕТ відбулась презентація, присвячена Дієго Веласкесу (6 червня 1599, Севілья, Іспанія – 6 серпня 1660, Мадрид, Іспанія).

Дієго Веласкес – іспанський художник, представник мадридської школи часів золотого століття іспанського живопису, придворний живописець короля Філіпа ІV.

425 років від дня народження Дієго Веласкеса [

Серія інтерв’ю зі стейкхолдерами: успіх у роботі означає бути частиною спільноти, яка сприяє не лише особистісному зростанню, а й загальному розвитку

На початку створення проєкту «ДонНУЕТ в обличчях», головна ідея полягала в тому, аби розказати історії випускників Університету, їхні здобутки і яким чином знання, отримані в Університеті Туган-Барановського допомагають їм у дорослому житті та кар’єрі.

Наразі наша мета: забезпечити участь та підтримку стейкхолдерів Університету Туган-Барановського, створити спільні показники успішності.

Ми поспілкувалися з Вікторією Сіренко, щоб отримати думки для подальшого опрацювання.

Read more

Бібліотека Університету Туган-Барановського інформує: Всесвітній день охорони навколишнього середовища

У межах плану дій Центру європейської інтеграції, який створено в ДонНУЕТ відповідно до цілей та задач за грантовим проєктом “Підвищення освітньої та наукової ролі ДонНУЕТ як внутрішньо переміщеного закладу вищої освіти у громаді Донецької області”, у бібліотеці ДонНУЕТ відбулась виставка, присвячена Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища.

Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day). Саме в цей день 1972 року в Стокгольмі відкрилася Конференція Організації Об’єднаних націй з проблем довкілля, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Наслідком цієї Конференції стало створення Програми ООН з довкілля (ЮНЕП).

Офіційно Всесвітній день охорони довкілля був заснований Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року відповідно до резолюції №A/RES/2994 (XXVII).

Всесвітній день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Вебінар «Досвід використання спеціалізованих комп’ютерних програм для вирішення дизайнерських задач. Комп’ютерне моделювання в проєктуванні і дизайні закладів ресторанного господарства»

У межах вивчення навчальних дисциплін «Комп’ютерне моделювання в галузі» на магістерському рівні, «Проєктування закладів ресторанного господарства з основами CAD» на бакалаврському рівні та підготовки до виконання кваліфікаційних магістерських і бакалаврських робіт, 27 травня 2024 року було проведено вебінар «Досвід використання спеціалізованих комп’ютерних програм для вирішення дизайнерських задач. Комп’ютерне моделювання в проєктуванні і дизайні закладів ресторанного господарства». Захід пройшов за участі викладачів і здобувачів вищої освіти кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Криворізького державного педагогічного університету.

Спікерами виступили Юрій Коренець (ДонНУЕТ) і Олексій Пікущий (КДПУ), викладач дисциплін «Комп’ютерні технології в дизайні», «Художнє конструювання», «Декоративно-прикладне мистецтво».

Вебінар відвідали здобувачі вищої освіти старших курсів ДонНУЕТ, представники спеціальностей «Харчові технології» та «Готельно-ресторанна справа», та здобувачі вищої освіти із КДПУ, представники освітньої програми «Дизайн середовища».

Комп’ютерне моделювання є важливим інструментом для вирішення дизайнерських задач у різних галузях, включаючи архітектуру, дизайн інтер’єру та промисловий дизайн. Спеціалізовані комп’ютерні програми дозволяють дизайнерам та фахівцям відповідних сфер діяльності створювати віртуальні моделі, аналізувати їх характеристики, тестувати і вдосконалювати проєкти ще до їх реалізації.

Основними перевагами комп’ютерного моделювання в дизайні є:

  • економія часу і ресурсів;
  • можливість виявляти і виправляти помилки на ранніх стадіях проєктування;
  • створення високоточних деталізованих моделей;
  • спрощення комунікації з колегами і клієнтами завдяки візуалізації проєктів.

Матеріал вебінару викликав інтерес аудиторії та визначив перспективи для подальшої міжкафедральної співпраці.

Дякуємо завкафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну КДПУ Анні Ємельовій та нашому спікеру Олексію Пікущому за допомогу в організації і безпосередню участь у даному заході! Сподіваємося на подальше співробітництво!

Візит представників Університету Туган-Барановського до європейських закладів вищої освіти

27 – 28 травня 2024 року в межах реалізації проєкту Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського «Підвищення освітньої та наукової ролі ДонНУЕТ як внутрішньо переміщеного закладу вищої освіти у громаді Донецької області», що фінансується Європейським Союзом, відбувся візит представників Університету до м. Прага (Чехія). У ході візиту відбулись зустрічі з представниками Празького університету економіки та бізнесу, керівником міжнародного відділу Даною Браздовою.

Під час візиту відбулось ознайомлення з досвідом Празького університету економіки та бізнесу щодо оновлення освітніх програм, обговорені питання щодо участі здобувачів вищої освіти Університету Туган-Барановського у короткострокових програмах обміну на навчання в межах Програми ЄС Еразмус+.