Університет Туган-Барановського інформує: криворізький фототуризм

Кафедра туризму та країнознавства Університету Туган-Барановського провела 09 листопада 2022 року зустріч студентів і викладачів з Водолазським Олександром Васильовичем, головою Громадської організації «Спільнота творчих фотографів», яка була створена у 2018 році у м. Кривий Ріг . Під час зустрічі відбулася презентація колекційного альбому «Подорож у часі землями С. Колачевського», який поєднав нас із історичною пам’яттю та смислами людського існування. Причетність до минулого стала частиною цього «сімейного альбому». Наново відкриті факти заповнили прогалини у знаннях; поєднали минуле та сьогодення, збагатили розуміння людських цінностей. Тільки з позиції кохання можна зрозуміти фразу С. Колачевського «Все боїться часу, але час боїться доброти», тому що саме це нас відрізняє від світу тварин і робить людьми.

«Мистецтво допомагає по-іншому бачити світ, очищувати себе, налаштовувати на краще у час війни».

Пейзажі, пам’ятки культури та архітектури, індустріальні об’єкти міста Кривий Ріг завжди цікавили творчих людей. Один з таких – Водолазський О.В. колишній житель Горлівки, з міста виїхав влітку 2014 року після того, як тричі потрапляв під обстріли бойовиків «ДНР». Один зі снарядів вибухнув біля його будинку. Це був, швидше за все, снаряд «Граду». «Зруйнувало магазин, загорівся автобус і влучив у будинок, де я мешкав. В мене навпроти вікна стояв каштан і цей каштан був порізаний уламками, вивалило кут будинку, з балконів валилося, шибки падали, але каштан допоміг захистити», – розповів Олександр Васильович.

2015 року Олександр оселився у Кривому Розі. Тут створив фотокалендар «Переселенці: історії успіху» та переміг в проєкті міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна». Також він разом зі Спільнотою творчих фотографів створив пересувну експозицію «Сонячні діти»; є автором фоторобіт альбому «Кривий Ріг – яскраві сторінки» та ін.

Головним своїм призначенням фотограф вважає розкриття багатогранності рідного міста і висвітлення яскравих фарб унікальної діючої індустрії крізь призму об’єктиву, він є одним із співавторів декількох фотоальбомів, які поклали початок розвитку індустріальної фотографії.

«Ми всі єдині. І кожен з нас повинен щось робити у міру своїх здібностей та можливостей, чимось допомагати», – говорить Водолазський О.В.

Олександр Васильович запропонував учасникам тренінгу прийняти участь в безкоштовній подорожі по місцям С. Колачевського. Виїзд 19.11.22, збір о 09.00 біля готелю «Аврора»; учасники отримали рекомендації щодо одягу та спорядження. Всю отриману інформацію під час вебінару можна буде побачити своїми очами і відчути їх цінність для сьогодення.

233 разів прочитано