Всесвітній день екскурсовода у Кривому Розі!

У світі 21 лютого традиційно відзначається Всесвітній день екскурсовода. Саме ця людина завжди поряд із подорожуючими, допомагає пізнавати культурні особливості тієї чи іншої країни, розробляє тематику екскурсій, маршрути, готує зміст матеріалу, складає тексти, використовує історико-архівні джерела, наукові дані, новітні повідомлення, оновлює методичні розробки, готує інформацію спеціального характеру до доступної форми представлення екскурсантам.

Професія екскурсовода висуває дуже високі вимоги до якостей людини. Необхідний високий рівень розвитку загальних здібностей ‒ великий інтелект, значний обсяг оперативної та довгострокової памʼяті, гарні показники уваги (стійкість, концентрація, розподіл, переключення), витривалість, працездатність, врівноваженість, розвиті комунікативні уміння і навички. Для успішної роботи екскурсовод повинен мати гарну дикцію й артикуляцію, культурну мову, глибокі знання в області предмета екскурсії, широкий кругозір.

У цьому році святкування Всесвітнього дня екскурсовода організовано комунальним підприємством «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради із запрошенням президента ГС «Національна туристична організація України» Івана Лептуги, а також представників туристичної індустрії Кривого Рогу.

Представник Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, доцент кафедри туризму та країнознавства Галина Богатирьова також прийняла участь у заходах, присвячених Всесвітньому дню екскурсовода.

21 лютого 2020 р. відбулася Туристична майстерня індустріального Кривого Рогу, яка включала розгляд питань про пріоритети розвитку туристичного продукту, основи та принципи планування розвитку туристичної продукції.

Цікавинкою майстерні став тренінг «Розробка туристичного продукту міста». В процесі тренінгу відбулося обговорення проблемних питань туристичної галузі, а саме: виявлення неочевидних, потенційних конкурентних переваг турпродукту; створення власного туристичного продукту та інші. Учасники ще раз упевнилися в тому, що професія екскурсовода належить до творчих видів праці, вимагає тривалої різнобічної підготовки і постійного самовдосконалення професіонала в процесі роботи.

0 replies