Унівеситет Туган-Барановського інформує: Міжнародний день сімейних грошових переказів
Міжнародний день сімейних грошових переказів, який відзначається 16 червня, націлений на визнання суттєвого фінансового внеску, який трудящі-мігранти вносять не тільки в благополуччя своїх сімей, але і в процес сталого розвитку країн їх походження.
За даними Національного банку України (https://bank.gov.ua/ua/news/all/obsyag-perekaziv-v-mejah-ukrayini-za-2020-rik-zris-mayje-na-chvert) через системи переказу надійшла п’ята частина всіх приватних переказів в Україну у 2020 році. Через системи переказу коштів було відправлено:
§ в Україну – 2697,4 млн. дол. США у еквіваленті. Це майже на 19% більше, ніж у 2019 році. Сума переказів, надісланих в Україну через системи переказу коштів, зросла вперше за останні чотири роки. Середня сума одного переказу в Україну теж трохи зросла – з 366 до 393 дол. США (на 7,4%).
§ з України – 556,2 млн. дол. США у еквіваленті. Якщо порівняти з 2019 роком, сума зросла майже на 40%. На 29,1% зросла і середня сума одного переказу з України: 519 дол. США проти 402 дол. США у 2019 році.
Україна залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів. Водночас за останні чотири роки співвідношення між сумою коштів, отриманих в Україні та відправлених за її межі з використанням міжнародних систем переказу коштів, скоротилося з 8,3 до 4,8 разів.
Трійка країн-лідерів, з яких через системи переказу коштів в Україну надійшло найбільше коштів – США, Італія, Ізраїль. З України найбільше переказували коштів до Росії, Грузії та Азербайджану.
У регіональному розрізі найбільше коштів:
§ з-за кордону прямувало до Києва, Дніпропетровської та Львівської областей;
§ за кордон відправляли з Києва, Дніпропетровської та Одеської областей.
Усього, за попередніми оцінками Національного банку України, за 2020 рік обсяг приватних переказів традиційними та неформальними каналами становив:
§ в Україну з-за кордону – 12 121 млн. дол. США в еквіваленті (з них через системи переказу коштів надійшла приблизно п’ята частина);
§ з України за кордон – 842 млн. дол. США в еквіваленті (з них через системи переказу коштів відправлено майже дві третини).
Вперше Міжнародний день сімейних грошових переказів був відзначений 16 червня 2015 року на відкритті п’ятого Глобального форуму з грошових переказів і розвитку в Мілані за участю понад 400 державних діячів, представників приватного сектора і лідерів громадянського суспільства.
У 2016 році понад вісімдесят операторів грошових переказів підтримали проведення Міжнародного дня сімейних грошових переказів і зобов’язалися зробити все можливе, щоб відправлені додому гроші мали максимальну віддачу.
У 2017 і 2018 роках безпрецедентну підтримку в проведенні Дня надав приватний сектор – понад 100 операторів грошових переказів в рамках Міжнародної асоціації систем грошових переказів, 800 операторів мобільного зв’язку через Асоціацію GSM, 6000 ощадних банків в 80 країнах в рамках Міжнародного інституту ощадних кас і кілька структур приватного сектора.
Також проведення Дня підтримали 22 організації ООН в рамках Групи з проблем глобальної міграції, такі як Міжнародна організація з міграції.
Проголошення Міжнародного дня сімейних грошових переказів надає унікальну можливість не тільки висловити всесвітнє визнання зусиль трудящих-мігрантів, а й зміцнити існуючі партнерські відносини і активізувати взаємодію між різними секторами з метою підвищення віддачі від грошових переказів в інтересах розвитку в усьому світі.