Університет Туган-Барановського вітає з Днем захисту дітей

Університет Туган-Барановського інформує: Міжнародний день захисту дітей. Щороку 1 червня майже в усіх країнах світу відзначається Міжнародний день захисту дітей ‒ прекрасне свято радості й надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.  

Міжнародний день захисту дітей – одне з найбільш «дитячих» свят у світі. В цьому році це буде 70-е свято дитинства, захисту життя, здоров’я і прав дітей.  

Походження Дня захисту дітей бере початок із 1925 року, коли представники різних країн уперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей» у Женеві. За підсумками конференції було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства. Спеціальної дати не було передбачено і різні держави використовували дату, найбільш підходящу для їх культури і традицій. Ось чому в деяких країнах День захисту дітей відзначається не 1-го червня, а в інші дні календаря. 

Традиція святкування Міжнародного дня захисту дітей 1 червня з’явилася у листопаді 1949 року завдяки спеціальній сесії Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі. ООН підтримала ініціативу паризького конгресу, оголосивши захист прав, життя і здоров’я дітей пріоритетним напрямом діяльності. Спеціалізованою структурою ООН щодо захисту прав та інтересів дітей є ЮНІСЕФ. 

Уперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950 році. Головними цілями Міжнародного дня захисту дітей є заохочення миру, братерства і взаєморозуміння між дітьми, а також заклик до батьків, держав, урядових та неурядових організацій захищати права і свободи дітей. 

Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думок і віросповідання, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці. 

Тільки в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства. 

Перший день літа – можливість для підлітків задуматися про своє місце в світі. 

Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. На зеленому фоні, що символізує гармонію і родючість, навколо земної кулі зображено 5 фігурок людей. Ці фігурки символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі ‒ символ спільної домівки. 

313 разів прочитано