Університет Туган-Барановського вітає з Днем вишиванки

Університет Туган-Барановського вітає з Днем вишиванки!

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. Цьогоріч це свято припадає на 20 травня.

День вишиванки відзначають далеко за межами України. Це свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей по всьому світу.

У 2021 році День вишиванки присвячено українській традиційній музиці та еко-питанням (вирубка лісів, висихання річок, забруднення пластиком). До того ж, цьогорічний День вишиванки ювілейний – 15-й!

Читайте також: Вишиванка – твій генетичний код. Університет Туган-Барановського вітає

Цікаві факти про вишиванку.

Вишивати національний одяг бралися тільки жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність та любов.

Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко. Саме він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком. В такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.

Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI ст.. Проте, зразки української вишивки з тих часів, на жаль, не збереглися

В Україні є близько сотні “вишивальних технік”! Серед найвідоміших технічних прийомів вишивання – гладь, хрестик, низь, мереження, бігунець, плетіння.

Університет Туган-Барановського вітає зі святом!

Вишиванка – твій генетичний код!

158 разів прочитано