Університет Туган-Барановського інформує: Купальська ніч
Університет Туган-Барановського інформує: Івана Купала. Це магічне свято відзначають в ніч з 6 на 7 червня. Івана Купала – давньослов’янське народне свято, оповите містикою. Воно зазвичай святкується дуже весело, відповідно до древніх традицій і повір’їв.
Івана Купала – одне зі свят, що виникли ще у часи язичництва. Спочатку воно відзначалося у день літнього сонцестояння (зазвичай це 21 червня), коли ніч вважалася особливою, адже була найкоротшою у році. Після прийняття християнства на Русі це свято не зникло, а трансформувалося і прижилося на ґрунті нової релігії. Так, дату свята змістили на 7 липня (24 червня за старим стилем) – день, коли християни східного обряду відзначають Різдво Іоанна Хрестителя (Предтечі). Тож у святі Івана Купала з’єдналися дві релігії.
Університет Туган-Барановського розказує про традиції у цей день.
Одним із обов’язкових звичаїв було масове купання у річках та озерах: уся нечисть залишала водойми і можна було купатися, не боявшись їх. У святкову ніч також розводили багаття, яке підтримували до самого ранку. При цьому традиційно влаштовувалися ігрища, дівчата й парубки стрибали через вогонь. Вважається, що пара, яка перестрибне багаття не відпистивши руки одне одного – буде щасливою і створить міцну сім’ю. Дівчата плели вінки, ворожили на коханого. Жінки збирали цілющі трави. Чоловіки готували до зими віники для бані і робили перший у році покіс сіна.
На Іванів день люди загадували бажання і не спали всю ніч, аби у разі чого, прогнати нечисту силу. Зранку 7 червня всі купаються у відкритих водоймах, оскільки вранішня вода зберігала молодість, вроду і здоров’я.
Університет туган-Барановського вітає!