«Тут живе історія» (Tu dzieje się historia)

Високий рівень професійної компетентності майбутніх спеціалістів у галузі «Туризм» вимагає сформованості системи знань, умінь і навичок спілкування з творами мистецтва різних жанрів. Лише високоосвічений фахівець здатний зацікавити сучасного споживача туристичних послуг, налагодити діалог із представниками різних культур. В жорстких умовах ринкової конкуренції в туристичній галузі буде цінуватися лише спеціаліст із розвиненою мистецькою культурою, інтелігентний, креативний. Цей спектр вимог виходить за межі вузькоспеціалізованого навчання, а, отже, потребує нових підходів.

Одним із ефективних шляхів вирішення проблеми є формування у сучасного спеціаліста в туристичній галузі потреби спілкування з мистецтвом, адже саме воно здатне поєднати важливі складові компоненти майбутнього спеціаліста: мотиваційно-ціннісний, когнітивний, діяльнісний та емоційний. Толерантне ставлення до різних культур, володіння засобами міжкультурної взаємодії, розуміння мови мистецтва повинно мати нові форми у професійній підготовці студентів.

Ми дуже радіємо з того, що студенти напряму підготовки «Туризм» виявляють зацікавленість мистецтвом (архітектурою, живописом, скульптурою тощо) під час своїх подорожей в інші країни. Цього року студенти групи ТУР-16 під час подорожі до Польщі відвідали Королівський замок у Варшаві (Zamek Królewski w Warszawie). Це найвідоміша визначна пам’ятка польської столиці, яка декілька століть була резиденцією правителів Речі Посполитої.

Сьогодні тут знаходиться один із найцікавіших музеїв Варшави, в якому відтворено інтер’єри королівської резиденції і зібрана велика колекція польських витворів мистецтва. Замок знаходиться У Старому місті Варшави, своїм головним фасадом він виходить на Замкову площу, а парковим фасадом – на Віслу.

Із XIV століття замок виконував функції резиденції династії Мазовецьких П’ястів, а від XVI століття був резиденцією владарів Першої Речі Посполитої: Короля і Сейму (Дому Посольського та Сенату). У XIX столітті, після закінчення Листопадового повстання 1830–1831 років, замок був переданий на потреби російської адміністрації. Під час І Світової війни слугував резиденцією німецького генерала-губернатора. В період з 1920 по 1922 роки ‒ садиба Голови держави Другої Речі Посполитої. У 1926–1939 роках ‒ був резиденцією Президента Другої Речі Посполитої. Замок, спалений і пограбований німцями у 1939 році, був дощенту знищений у 1944 році. У 1971 році відбудований та реконструйований у бароково-класицистичному стилі.

У наші дні ретельно відновлений Королівський замок є одним із найпопулярніших музеїв польської столиці, в якому можна побачити картини видатних живописців, старовинні меблі, нумізматичну колекцію, великі збори східних килимів і європейських гобеленів. Основні експозиції розташовані в залах замку, гарний декор яких заслуговує не меншої уваги, ніж самі колекції. Найбільш відомими оглядовими приміщеннями замку є: Овальна галерея, Лицарська, Мармурова і Тронна зали, Зала асамблей, Велика зала, замкова каплиця.

Дотик до історії та культури є надзвичайно важливим для майбутніх спеціалістів напряму підготовки «Туризм». Твори мистецтва, їх зміст, колорит, глибина думки й емоцій дають змогу виявити здатність людини до співчуття, емоційного переживання краси, що є дуже важливим у професійній діяльності.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

332 разів прочитано