Святкування Міжнародного дня рідної мови

25 лютого 2020 року в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського відзначили Міжнародний день рідної мови. У заході, організованому кафедрою іноземної філології, українознавства та соціально-правових дисциплін, взяли участь студенти першого курсу та студенти-іноземці.

Міжнародний день рідної мови, також Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day) ‒ день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня‒17 листопада 1999 року в Парижі.

Чому стільки уваги приділяється рідній мові? Тому що мови складають неповторне вираження людської творчості у всьому його розмаїтті. Як інструмент комунікації, сприйняття і роздуми, мова також описує те, як ми бачимо світ, і відображає звʼязок між минулим, сьогоденням і майбутнім. Мови несуть сліди випадкових зустрічей, різні джерела, з яких вони наситилися і кожен відповідно до своєї окремою історією.

Виразною ознакою студентської спільноти ДонНУЕТ є  різноманіття мов спілкування. Саме тому учасники заходу говорили про те, як важливо з повагою ставитись до рідної мови, чому варто і важливо вчити іноземні мови. Студенти читали вірші, презентували цікаві повідомлення, а родзинкою свята стало колективне виконання українського хіта «Червона рута».

0 replies