Представники Університету Туган-Барановського взяли участь у міській акції до Всесвітнього дня біженців

З липня 2014 року в Кривому Розі працює програма з підтримки жителів східних областей України. За цей час місто прийняло найбільшу кількість переселенців у Дніпропетровській області – понад 17 тисяч, з них близько 8 тисяч людей залишилися жити і працювати в місті.

Значна частка співробітників та здобувачів вищої освіти Університету Туган-Барановського, як переміщеного закладу вищої освіти, також мають статус внутрішньо переміщених осіб.

22 червня 2021 року представники Університету Туган-Барановського взяли участь у міській акції до Всесвітнього дня біженців. Акцію було ініційовано громадською організацією «Егіда-Центр» (керівник Наталія Патрушева) за підтримки Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, міського голови Костянтина Павлова та його заступника Костянтина Бєлікова.

З нагоди Всесвітнього дня біженців колектив Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського було відзначено Подякою виконавчого комітету Криворізької міської ради за значний внесок у процес інтеграції внутрішньо переміщених осіб у Криворізьку міську територіальну громаду.

Під час акції на території Донецького державного університету внутрішніх справ було закладено розарій та висаджено кущі червоних роз на підтримку міст Донецької і Луганської областей, що залишаються сьогодні в зоні проведення антитерористичної операції.

Університет туган-Барановського інформує. 20 червня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день біженців, започаткований рішенням Генеральної асамблеї ООН з 2001 року. Всесвітній день біженців – це нагода привернути увагу громадськості до біди людей, які були змушені залишити рідні місця, щоб уникнути конфліктів чи переслідувань, а також визнати силу, мужність і стійкість таких людей у відбудові свого життя.

Всесвітній день біженців висвітлює права, потреби та мрії біженців, внутрішньо переміщених осіб, допомагаючи мобілізувати політичну волю та ресурси, щоб біженці могли не тільки виживати, але й процвітати. Хоча важливо щодня захищати та покращувати життя біженців, такі міжнародні дні, як Всесвітній день біженців, допомагають зосередити увагу світової влади на тяжкому становищі тих, хто тікає від конфліктів чи переслідувань. Багато заходів, що проводяться у цей день, створюють можливості для підтримки біженців.

За даними Мінсоцполітики станом на січень 2021 року в Україні було взято на облік майже 1,5 млн. переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.