«Памʼяті чорнобильцям»

13 грудня 2019 року відбувся міський захід – церемонія покладання квітів до памʼятного знаку «Памʼяті чорнобильцям» (меморіальний комплекс) із нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У цьому заході взяли участь і студенти Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Вибух на Чорнобильській АЕС стався 26 квітня 1986 року – світ став свідком однієї з найжахливіших катастроф в історії людства.

Витік радіації в результаті вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих у 1945 році на Хіросіму.

А поширення реактивного матеріалу було настільки масштабним, що радіоактивні дощі випали по всій Європі, і навіть в Ірландії.

За різними даними, від 600 до 800 тисяч осіб з усього СРСР брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС. Від 4 000 до 10 000 чоловік загинули від наслідків вибуху. Понад 70 тисяч із них стали інвалідами.

Під радіоактивне випромінювання в результаті вибуху в Чорнобилі потрапили 1,9 млн осіб в Україні. Загалом – 8,4 млн осіб у Білорусі, Росії, Україні та інших країнах, зокрема, Європи.

Ми всі дуже вдячні рятувальникам, які, незважаючи на небезпеку, рятували життя українців!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

348 разів прочитано