НБУ оновлює банкнотно-монетний ряд гривні

Національний банк України останні 2 роки здійснює оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, який має на меті підвищення захищеності національної валюти від підробок, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Так, на першому етапі (2018 р.) були оновлені 20 гривень, зняті з обігу 1, 2, 5 копійок та введені монети номіналом 1 і 2 гривні.

Продовженням цього процесу є введення в обіг банкноти номіналом 1000 гривень (з 25 жовтня 2019 року) та подальше запровадження в обіг монет номіналом 5 та 10 гривень, які поступово замінять паперові банкноти. Водночас буде запроваджено оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень з удосконаленою системою захисту.

Ключові дати:

  • 20 грудня 2019 року – буде введено в обіг монети номіналом 5 гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень;
  • 25 лютого 2020 року – в обігу з’являться оновлені банкноти номіналом 200 гривень;
  • у середині 2020 року – в обіг буде введено монети номіналом 10 гривень.

Заміна банкнот номіналами 5 та 10 гривень на монети пояснюється тим, що це дасть змогу державі заощадити близько 1 млрд гривень.

Тривалість надходження монет в обігу є значно вищою, ніж тривалість життя банкнот дрібних номіналів. Монети перебувають в обігу близько 20-25 років. Натомість банкноти можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу – у середньому один-два роки, тому банкноти потрібно щороку друкувати, обробляти і зберігати. В той же час запровадження нових монет потребує від держави значно менших зусиль та витрат на своє виготовлення.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

330 разів прочитано