ДонНУЕТ знає

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика в ДонНУЕТ (ФОТО)

На виконання Указу Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2008 року за № 643/15334, з метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського було проведено ХХІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. 

Хто ж такий Петро Яцик? 

Петро Яцик народився 7 липня 1921 року в с. Верхнє Синьовидне на Львівщині, був найстаршим з усіх дітей Дмитра та Марії Яцик. 

Закінчив семирічну школу, навчався на сільськогосподарських та залізничних курсах. Працював помічником машиніста. Під час війни був членом УПА. 

У 1944 році виїхав за кордон, жив у Німеччині. У 1947 році закінчив український інститут в Регенсбурзі (вивчав економіку). Із 1949 року жив у Канаді. 

Петро Яцик був президентом і власником приватної будівельної фірми Prombank Investment Limited (P. Jacyk Group). Заснував Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів» і був його почесним президентом. 

Він фінансував будівництво українських шкіл і церков у Бразилії. За його підтримки побачили світ книги з історії та культури України. Петро Яцик ‒ головний меценат відомої «Енциклопедії Українознавства», а також відомого в науковому світі Українського дослідного інституту при Гарвардському університеті (США) і центру досліджень історії України в Канадському інституті українських досліджень при Альбертському університеті (University of Alberta). 

Також мав почесні нагороди: 

  1. «Почесну відзнаку Президента України» (1996).  
  1. Орден Князя Ярослава Мудрого V ступеня (2001).  
  1. Лауреат Міжнародної премії програми «Людина року» (2002).  

Помер 8 листопада 2001. 

Вшановуючи памʼять видатної особистості, українські школярі та студенти щороку беруть участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.  

Цьогоріч студенти Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського вчергове взяли участь у щорічному Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика. 

За результатами конкурсу професійне журі визначило переможців: 

  • 1 місце – Білаковська Аріна (гр. МЕВ-20) 
  • 2 місце – Базаєва Дар’я (гр. ЕК-20) 
  • 3 місце – Гусак Єлизавета (гр. ХТ20) 

Вітаємо дівчат із перемогами! 

442 разів прочитано