Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (Всесвітній день волонтерів)

«Роль волонтерства у сприянні досягненню цілей у галузі сталого розвитку, яка проявляється в найрізноманітніших і постійно мінливих формах, заслуговує твердої підтримки з боку урядів та інших суб’єктів. У цей Міжнародний день я дякую добровольцям за те, що вони роблять, щоб ніхто не був забутий» ‒ сказав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш

Генеральна Асамблея ООН у 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/40/212.

Добровольці (а в останні роки все частіше можна почути трансформоване з англійської ‒ волонтери) ‒ це люди, які витрачають свій вільний час на благо суспільства. Сфери діяльності, в яких можна побачити безоплатну роботу добровольців, воістину численні та різноманітні.

Наприклад, такі люди добровільно викликаються допомагати прибирати громадську територію, поширювати плакати або брошури соціальної кампанії, готові безкоштовно проводити екскурсії по рідному місту, бути перекладачами на великих міжнародних спортивних змаганнях. Більш того, добровольці допомагають персоналу в дитячих будинках і будинках престарілих, поспішають на допомогу при ліквідації наслідків стихійних лих.

У Всесвітній декларації добровольців сказано, що вони мають право присвячувати свій талант, час, енергію індивідуальним і колективним акціям, не чекаючи за це винагороди.

Програма добровольців Організації Об’єднаних Націй (ДООН) мобілізує тисячі добровольців по всьому світу, сприяючи встановленню миру і розвитку. ДООН виступає за зміцнення ролі добровольців і тісно працює з партнерами в області включення добровольчої діяльності в програми розвитку. Щорічно понад 6500 добровольців ООН працюють у взаємодії з підрозділами ООН в найскладніших умовах по всьому світу. 12 тисяч добровольців ООН, діючи дистанційно, виконують більше 20 тисяч завдань по лінії UNV Online.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

376 разів прочитано