Міністр освіти і науки України в ДонНУЕТ!

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад сьогодні, 29 листопада 2019 року, відвідала Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (м. Кривий Ріг).

В актовій залі ДонНУЕТ пройшла прес-конференція, на якій були присутні Міністр освіти і науки України Ганна Новосад, заступник міністра Єгор Стадний і голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України IX скликання Сергій Бабак, а також представники всіх закладів вищої освіти нашого міста. Кожен присутній міг задати своє питання й отримати моментальну відповідь. Власне студентів турбували питання бюджетних місць ЗВО, можливість складання ЗНО з іноземної мови при вступі у магістратуру в місті й закладі навчання (м. Кривий Ріг), а не у м. Дніпро, про стипендії тощо.

У свою чергу Ганна Новосад сказала: «Зараз вища освіта переживає певний період «інфляції», тому що є певний «перекіс», у звʼязку із великою кількістю випускників шкіл, які обирають вищу освіту. Тому ми плануємо працювати іншими інструментами». І запитала студентів, чому вони обрали саме вищу освіту, а не заклади професійно-технічної освіти, які дають набагато більше можливостей працевлаштування та відповідну заробітну платню.

Міністр розказала про фінансування і потенційні зміни економічної моделі, які можуть продукувати до покращення ситуації в цілому після завершення навчання у закладах вищої освіти.

Єгор Стадний та Сергій Бабак говорили про попит спеціальностей серед студентів і ринок праці, який диктує свої правила, про мотивацію вступу до ЗВО та перспективи працевлаштування.

Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері, а найголовніше – ПРОДУКТИВНО!

0 replies