Ковальська майстерня «АРТІНІ» в гостях у ДонНУЕТ

Надзвичайно цікавою була зустріч студентів спеціальності «Туризм» з екскурсоводом «Ковальні Артіні» Валентиною Серьогіною. Ковальська майстерня «АРТІНІ» є одним з учасників муніципального проекту «Криворізька гостинність», одним із самих популярних серед мешканців і гостей міста туристичним об’єктом. Пані Валентина з великим ентузіазмом і натхненням розповіла студентам про ковальство – мистецтво обробки металу способом гарячого кування, яке сьогодні відроджується в нашому місті, про великий спектр предметів, які виготовляють майстри-ковалі.

Разом зі студентами схарактеризувала всі етапи процесу кування: від розігрівання до червоного кольору шматку металу в горні до надання предметові потрібної форми. Протягом останніх 20 років це мистецтво в Україні переживає справжнє відродження. Ковані художні вироби набули надзвичайної популярності. Українські майстри упевнено увійшли до всесвітнього ковальського братства. Їхні вироби представлені в оселях, галереях, на вулицях і площах не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Приємно, що в Кривому Розі також є свої ковалі, які слідкують за вимогами часу, працюють завзято, творчо і з душею.

Бесіда пройшла в діалогічній формі, з використанням ігрових елементів, студенти отримали величезне задоволення, а головне побачили і відчули небайдужість до своєї роботи, рівень професійної майстерності екскурсовода.

0 replies