Фестиваль як креативна індустрія

У ХХІ столітті людство переходить від індустріальних до науково-інформаційних технологій. Цей перехід має базуватися на інтелектуальному потенціалі як окремої людини, так і всього суспільства. Тому важливо забезпечити високу функціональність людини в умовах, коли зміна ідей, знань і технологій відбувається швидко й потребує творчого засвоєння. Знаннєвий багаж багаторічного студентського життя повинен базуватися на пошуках, дослідженні нових явищ і процесів. Науково-дослідна робота студентів Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського носить системний характер, має чітку спрямованість, плановість, наукову координацію.

Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця є базовим навчальним закладом із проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з галузей знань і спеціальностей за напрямом «Туризм». Студентка ДонНУЕТ (гр. ТУР-16) Ковган Арина стала переможницею конкурсу й отримала диплом ІІ ступеня.

На тему наукової роботи, яка була представлена на конкурсі студенткою ДонНУЕТ, автора надихнули зйомки повнометражного художнього фільму «Червоний», які відбувалися на території міста Кривий Ріг. Ця подія змінила ставлення до регіону, місцевість якого знімальна група вибрала локацією, схожою на описану в романі.

Стрічка розповідає про те, як в один із таборів ГУЛАГу приходить новий етап. Серед новоприбулих в’язнів опиняється колишній командир УПА Данило Червоний, на якого чекає не лише тяжка робота, знущання керівництва та протистояння із «чорною мастю», а й міцна підтримка побратимів. Разом вони не тільки змінять табірний порядок, а й врешті-решт, піднімуть повстання й здобудуть справжню свободу.

Саме у Кривому Розі було знайдено місце для головної локації фільму – табору. Символічно, що ця декорація розташована неподалік від урвища, яке відоме як «Провал СРСР». Воно також слугуватиме місцем дії фільму.

Здобувач вищої освіти Ковган А. розробила проєкт фестивалю, який пропонується проводити саме на цій локації. Мова йде про назву фестивалю «Light Fest» «Light» (з англійської мови означає «світло»), яка асоціюється зі світлом. Саме тому автор вважає, що фестиваль може стати яскравою родзинкою нашого регіону та країни в цілому. Основна ідея: довести, що Кривий Ріг є не лише індустріальним центром туризму, а ще й центром розважальних видів туризму.

«Light festival» ‒ молодіжний фестиваль сучасної музики. Фестиваль було засновано молодіжною компанією. Суть фестивалю ‒ піднесення авторитету національної культури молодих українських виконавців, презентація спектру творчих ідей молодих композиторів, які є невідʼємною складовою музичного сьогодення і вагомим чинником формування музичної культури України.

Програма фестивалю «Light festival» пропонує протягом трьох дів проведення виступів відомих українських артистів одночасно на трьох сценах. Будуть запропоновані конкурси: виконання завдань у паспорті «громадянина фестивалю»; «Селфі кожну годину»; «Твоя мрія». На завершення кожного дня фестивального дійства проводиться запуск вогняних ліхтариків.

Наукова робота, яку було виконано на кафедрі туризму і країнознавства Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, має практичне значення. Матеріали використовуються у процесі викладання курсу «Спеціалізований туризм» для бакалаврів з туризму. Досліджені здобувачем вищої освіти Ковган А. (науковий керівник к.п.ед.н., доцент кафедри Богатирьова Г. А.) ознаки динамічності розвитку й функціонування фестивального туризму доводять, що туристичний імідж регіону потребує адекватного реагування системи підготовки спеціалістів туристичної галузі у ЗВО. Саме тому, отримані результати дослідження підтверджують необмежений потенціал фестивальних ресурсів, а отже, свідчать про можливості розширення простору професійної практики для майбутніх спеціалістів туристичної галузі.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

321 разів прочитано