ДОРОЖНЯ КАРТА РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Останні декілька тижнів відбуваються визначні події для розвитку туристичного бізнесу в Україні. Так, нещодавно Кабінет Міністрів України в доопрацьованому проекті державного бюджету на 2020 рік передбачив 240 млн грн на просування туристичного потенціалу України.

Іншою знаковою подією для вітчизняного туризму стало проведення стратегічного форуму «Конкурентоздатний туристичний сектор України ‒ шлях уперед» (26 листопада 2019 року). Тут була представлена Дорожня карта конкурентоспроможного розвитку галузі подорожей і туризму в Україні, яка була розроблена за ініціативою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

У розробці Дорожньої карти брали участь експерти із Хорватії. І є впевненість, що це буде яскравий приклад успішного розвитку турбізнесу. Документ було розроблено в рамках ініціативи Європейського Союзу «EU4Business», яка націлена на підтримку малого та середнього бізнесу, і здійснюється за підтримки ЄБРР.

Керівник розвитку малого та середнього бізнесу в Україні ЄБРР Катерина Рігг розповіла, що в Україні з 2016 р працює ініціатива ЄС «EU4business» із підтримки малого та середнього бізнесу (МСБ). В рамках цієї ініціативи ЄБРР надає допомогу бізнесу за рахунок нефінансових інструментів ‒ консультацій, тренінгів, семінарів. У рамках ініціативи «EU4business» в Україні вже діють 15 Центрів інформаційної підтримки бізнесу, через які й надається консультаційна допомога. ЄБРР вже має досвід роботи з підприємствами, які займаються меблевим бізнесом, текстилем, пошиттям одягу, наданням IT-послуг. А після розробки Дорожньої карти ЄБРР зможе більше уваги приділяти і наданню допомоги туристичній галузі.

Денис Торхов, координатор ЄБРР консультаційних проєктів із розвитку малого та середнього бізнесу (МСБ) в Україні, зазначив, що при розробці Дорожньої карти експерти проаналізували існуючі напрямки і продукти в українському туризмі, а також визначали, що можуть для розвитку туризму зробити як урядові структури, так і туристичні організації. Тепер карта представлена на обговорення всіма, хто причетний до туристичної галузі, для того, щоб її можна було відкоригувати і вдосконалити.

Президент національної туристичної організації України Іван Ліптуга зазначив, що розробка такого документа за участю найбільшого міжнародного донора й інвестора України ‒ це прорив для нашої країни, і після доопрацювання Дорожня карта повинна бути імплементована новим урядом і новим парламентом.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

898 разів прочитано