Вітаємо з професійним святом

ДонНУЕТ вітає з Міжнародним днем бухгалтера (ФОТО)

Науково–педагогічний колектив кафедри фінансів, обліку та оподаткування вітає працівників бухгалтерії і студентство спеціальності 071 «Облік і оподаткуваня» Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган–Барановського з професійним святом – Міжнародним днем бухгалтера. Бажаємо в будь–якій ситуації тримати баланс, не втрачати з уваги жодної цифри і значення, роботи без труднощів і помилок, а життя – з достатком і позитивним сальдо. 

Професія бухгалтера є дуже давньою й, за різними оцінками, їй близько 6 тисяч років. Перші бухгалтери з’явилися ще у стародавньому Єгипті – тоді вони займалися рахівництвом і збором податків. 

Батьком бухгалтерського обліку вважається італійський математик Лука Пачіолі. Ще у XV столітті в своїй праці «Все про арифметику» він порушив питання про основні принципи бухгалтерії як науки. Книгу Пачіолі опублікували 10 листопада 1494 року. Тому щороку в цю дату святкують Міжнародний день бухгалтера. Таким чином, українські бухгалтери мають змогу двічі на рік – у липні та листопаді – відзначати своє професійне свято. 

Бухгалтери мають свій міжнародний герб. На ньому зображено сонце (уособлює те, що облік є світочем господарської діяльності), ваги (натяк на баланс), крива Бернуллі (безперервність і нескінченність обліку). Його автором є французький учений Жан Батист Дюмарше. Девіз бухгалтерської справи: «Наука, довіра, незалежність!». 

Бухгалтерія – одна з точних і найважливіших професій. Без бухгалтерів зараз не можливо уявити собі життя, адже бухгалтерія так чи інакше стосується кожної цивілізованої людини. Від блискучих знань і досвіду наших бухгалтерів залежить функціонування будь-якої економіки. 

533 разів прочитано