Цікаві факти. Як правильно скласти резюме при пошуку роботи…

Випускники кафедри обліку та аудиту ДонНУЕТ після захисту дипломних робіт завжди знаходяться у пошуках власного працевлаштування. По-перше, важливо знати, як правильно складати резюме, адже кожен розуміє, що на одне вакантне місце, завжди знайдеться багато претендентів, які володіють унікальними здібностями та навичками. Сподіватися в цьому випадку просто на вдачу – дуже нерозумно, потрібно намагатися і діяти. І одним зі способів, розповісти про себе та надати найбільш правильну інформацію, здатну зацікавити потенційного керівника, є грамотно складене резюме. Це дозволить бути не тільки попереду всіх інших, але й збільшить реальні шанси, забезпечуючи доступність вакансії….

Що таке резюме? Це документ, складений вами, який дозволяє презентувати власні вміння і навички, як у професійному, так і в особистісному плані. Це також можливість розповісти про свої досягнення й унікальність, які можуть бути реалізовані та, навіть, стати основою при працевлаштуванні на посаду, з метою отримання за них моральної або матеріальної винагороди. В більшості своїй, кінцевим результатом вважають збільшення рівня оплати праці, отримання надбавок, премій або іншого еквівалента фінансової стабільності. По суті, резюме – це візитна картка здобувача….

За день роботи фахівця з кадрів, на предмет відкритих вакансій, через його руки проходять десятки, а якщо великі, то й сотні резюме претендентів. І з цього потоку, для вашого документа є всього лише пара хвилин, щоб переконати і зацікавити його у своїй кандидатурі. Як скласти і написати резюме для влаштування на роботу? Сама оцінка створюваного вами документа буде проходити стандартно, за 2 параметрами:

  1. Зміст. Це правдивість наведених даних.
  2. Форма. Передбачає собою правильне оформлення та правильну структуру.

Звичайно, зрозуміло, що будь-який керівник, в пошуку свого майбутнього співробітника, бажає бачити тільки професіонала і кращу кандидатуру. Якщо вам складно правильно сформувати навички і вміння для свого реюзме або ви не знаєте з чого почати, то можна звернутися до загальних понять і прикладів із наступному списку:

Навички ділового спілкування. Це вміння вести бесіди і переговори з можливими клієнтами чи потенційними партнерами, можливості налагоджувати правильні контакти із замовниками та вибудовувати спілкування так, щоб було комфортно повторно звертатися в дану організацію і продовжувати довгострокове співробітництво. При цьому, важливо знати діловий етикет і мати позитивний настрій.

Знання іноземних мов. Про цей навик уже раніше згадувалося. Звичайно, якщо він професіонал, то відкриваються зовсім інші перспективи і можливості. Вміло розмовляючи, підтримуючи розмову, складаючи договір і роблячи миттєві перекази, можна легко розраховувати на закордонні відрядження, спілкування з іноземними партнерами і поїздки на додаткові стажування.

Навички роботи з клієнтською базою. Це її створення, розвиток, залучення нових контрагентів, уміння правильно орієнтуватися і видавати необхідну інформацію. Це також робота по систематизації, вдосконаленню та її оптимального ведення.

Навички бюджетування. Це дуже складний навик, який включає в себе необхідність періодичного планування, забезпечення комунікацій і координації всіх відділів, обізнаність із необхідними витратами в організації, створення власної системи оцінки і відповідного контролю, одночасне виконання всіх відповідних законів та підписаних договорів.

Навички ділового листування. Це не тільки знання ділового етикету, але й правильне та грамотне ведення листування, підтримання іміджу своєї організації, вміння бути коректним і правильно відображати свої думки, не нашкодивши веденню бізнесу та формування лояльності з боку іншого співрозмовника.

Навичка ведення бухгалтерського і податкового обліку. Це знання бухгалтерського балансу всіх його основних тонкощів і вміння провести будь-яку операцію із надходження, руху, списання товару під час і за встановленими термінами. Вміння своєчасно провести всі нарахування і платежі, сформувати відомості по заробітній платі й здати звітність у відповідні органи для подальшої перевірки. Цей навик також передбачає співпрацю із податковими органами, надання потрібних показників та звітних форм.

Робота з інтернетом. Це оперативний пошук інформації, її зберігання і систематизація, вміння користуватися пошуковими системами, знання інструментів пошуку.

Навички проведення інвентаризації. Це вміння швидко орієнтуватися в заданих позиціях, виявлення помилок на основі фактичного матеріалу, впевнене ведення контролю за збереженням ТМЦ, перевірка умов зберігання товару, вміння виявити неходовий і залежаний товар, надати достовірні дані, спираючись на фактичний облік, перевірка стану обліку й організація руху товарів.

Особисті якості в резюме. Останнім часом, між багатьма кадровими фахівцями існує явне протиріччя в питанні про те, чи варто писати взагалі про особисті якості у власному резюме. Одні стверджують, що в тому немає необхідності й досить лише обійтися професійними навичками та вміннями, а інші заперечують це рішення, припускаючи, що деякі керівники ставлять їх в один ряд і судять в цілому про кандидатуру, розуміючи при цьому, що людина здатна самостійно оцінити себе. Складаючи резюме і вказуючи свої особисті якості рекомендується дотримуватися наступних правил: вказуючи особисті якості, потрібно пам’ятати, що їх має бути не більше 5; їх важливо вказувати так, щоб вони безпосередньо відповідали тій посаді, на яку людина претендує; знизити рівень гумору до нуля і підтримувати досить стриманий тон при описі; визначити свою потрібність і корисність. Це зробити дуже легко, достатньо лише уявити себе на місці потенційного роботодавця і вирішити, які б якості хотіли бачити саме ви, приймаючи такого працівника на роботу. З найбільш поширених особистих якостей у резюме можна вказати наступні: акуратність, активність, ввічливість, уважність, висока працездатність, ініціативність, доброзичливість, креативність, надійність, наполегливість, оптимізм, порядність, пунктуальність, підприємливість, самоконтроль, справедливість, працьовитість, упевненість у собі, чесність, енергійність, уміння працювати в команді.

Бажаємого нашим випускникам найкращого працевлаштування!

З повагою, кафедра обліку та аудиту!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

803 разів прочитано