Конкурс гарбузів
31 жовтня 2019 року в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського пройшов традиційний щорічний КОНКУРС ГАРБУЗІВ до свята HALLOWEEN, який проводили викладачі кафедри іноземної філології, українознавства та соціально-гуманітарних дисциплін під керівництвом завідувача кафедри к.п.н., доцента Остапенко Світлани Анатоліївни.
В Україні це свято з кожним роком набуває все більшої популярності, зокрема, через яскраві традиції.
Хелловін походить від стародавнього кельтського свята жнив і днів мертвих. Традиція виникла більше 2000 років тому. Стародавні кельти, які жили на території сучасної Великобританії, ділили рік на дві частини ‒ світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (в кінці жовтня), у кельтів починалися галасливі гуляння ‒ Самайн. Традиційними кольорами Хелловіна є чорний, що символізує смерть і темряву ночі, і помаранчевий ‒ символ збору врожаю в році, що минає.
Після прийняття християнства у IX столітті 1 листопада почали відзначати як День усіх святих. Дата збіглася з язичницьким Самайном. В англійській мові цей день називається «All Hallowʼs Eve» і якщо скоротити, значить Halloween.
Хелловін ‒ сучасне міжнародне свято. Згідно з переказами, в цей час душі померлих близьких спускаються на землю, а разом із ними ‒ злі духи і нечисті сили. Щоб відлякувати їх, в будинках на Хелловін зʼявляються головні атрибути свята ‒ «гарбузові лампи», а люди вбираються в костюми нечисті.
Цьогоріч у конкурсі гарбузів брали участь не тільки студенти ДонНУЕТ, але й школярі нашого міста. Неймовірна фантазія молодого покоління вражає різноманіттям барв, уяви, емоцій та бажанням творити.
Також цей конкурс відвідали і студенти-іноземці відділу доуніверситетської підготовки ДонНУЕТ. Вони із подивом та зацікавленістю спостерігали, як учасники конкурсу презентують і захищають свої роботи англійською мовою, та вболівали кожен за свою групу.
Студенти-іноземці отримали велике задоволення та позитивні емоції від побаченого, а також поділилися своїми враженнями та провели паралель із святкуванням Хелловіна у своїх рідних країнах.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!