СТАЖУВАННЯ У ТОВ «РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ «ВСЕ ПРО БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК»

У межах співпраці Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського та газети «Все про бухгалтерський облік» здобувачам вищої освіти за спеціальністю «Облік і оподаткування» Панасенко Анастасії, Щуренку Миколі, Бейгул Аліні, Ротозєєнко Юлії було надано можливість проходження двотижневого осіннього стажування в аналітично-експертних відділах редакції газети.

Стажування розпочалося зі знайомства з керівництвом підприємства та бухгалтерської служби ТОВ «Редакція газети «Все про бухгалтерський облік». У перші дні стажування здобувачі вищої освіти познайомилися зі структурою бухгалтерії та основними посадами даного структурного підрозділу. Вони отримали можливість вивчити досвід роботи бухгалтера із заробітної плати, бухгалтера з нарахування податків та дізналися про функції, які виконує головний бухгалтер ТОВ «Редакція газети «Все про бухгалтерський облік».

Другий етап стажування проходив у редакційному відділі газети. Студентів ознайомили з етапами написання статей та принципом формування журналу до публікації. Кожному з них надали перелік питань від читачів і їм необхідно було сформувати коректні відповіді або провести консультацію з вирішення тієї чи іншої проблеми на підприємстві. Як зазначили стажери: «Робота була досить кропіткою, але цікавою. Завдяки їй ми навчилися на практиці користуватися законодавчою базою та загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом Державної фіскальної служби. Ми мали змогу бути присутніми на обговоренні питань, пов’язаних з оновленням законодавства у сфері бухгалтерського обліку».

Упродовж двох останніх днів стажування у редакції газети здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Облік і оподаткування» Панасенко Анастасію, Щуренка Миколу, Бейгул Аліну, Ротозєєнко Юлію керівництво запросило поїхати на екскурсію до пивоварні «Радой», яка знаходиться у місті Хмільник. Пивоварня є одним із філіалів підприємства ТОВ «Редакція газети «Все про бухгалтерський облік». Там стажерів ознайомили із принципами та етапами пивоваріння. Пивоварня «Радой» є унікальною, має єдину в Україні рецептуру пивоваріння на розторопші. Дана пивоварня випускає власну продукцію – це пиво «Буль з гаком», «Майстер та Маргарита».

Завдяки цій подорожі здобувачі вищої освіти Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського познайомилися із відомим поетом, а за сумісництвом і власником ТОВ «Редакція газети «Все про бухгалтерський облік» Євгеном Юхницею.

Є. Юхниця поділився з ними своїм досвідом та надав корисні поради, як професійні, так і життєві.

Тож, стажування в аналітично-експертних відділах редакції газети «Все про бухгалтерський облік» дозволило студентам спеціальності «Облік і оподаткування» Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського оволодіти основними надпрофесійними якостями: соціальними — готовністю до співробітництва й міжособистісної взаємодії, володіння комунікативною культурою, культурою мови; особистісними — вмінням працювати з потоком інформації, виділяючи з нього головне й другорядне; об’єктивністю в судженнях, правовою культурою, порядністю, чесністю і здатністю до самостійних дій в умовах невизначеності, до адаптації в нових умовах діяльності.

Адміністрація університету та науково-педагогічний персонал кафедри обліку та аудиту щиро вдячні керівництву газети «Все про бухгалтерський облік» за надану можливість здобувачам вищої освіти за спеціальністю «Облік і оподаткування» пройти професійне стажування та набути практичні навички.

0 replies