Бібліотека Унівеситету Туган-Барановського вітає з Днем рідної мови
До Дня рідної мови бібліотека Університету Туган-Барановського підготувала цікавий та корисний матеріал. Серед нього і електронні незвичні словники, і словники, які можна знайти у нашій бібліотеці. Отже, до справи!
ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ У ПОМІЧ
- Словник застарілих і незрозумілих слів – http://litopys.org.ua/biletso/bilo40.htm
- Словники України онлайн. Тут ви зможете дізнатися тлумачення слова, правильний налогос, як змінюється слово за часами та багато іншого – https://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
- Академічний тлумачний словник – http://sum.in.ua/
- Освітній проєкт “Мова – ДНК нації”. Тут ілюстровані матеріали про синоніми, антоніми, фразеологізми і не тільки – https://ukr-mova.in.ua/about
ДРУКОВАНІ МАТЕРІАЛИ:
- СЛОВНИК СИНОНІМІВ. У словнику до найуживаніших слів підібрані синонімічні відповідники, які супроводжуються короткими тлумаченнями, стилістичними ремарками. В окремому реєстрі покажчика за алфавітом розміщені всі синоніми словника із зазначенням назви синонімічного ряду. До словника додано список найновіших найпоширеніших сучасних запозичень з тлумаченнями та їх українськими відповідниками.
- «Український орфографічний словник» відображає сучасний стан літературної мови. Крім загальновживаної лексики, до реєстру словника включено поширені терміни, географічні назви, неологізми. Обсяг словника – близько 70 тисяч слів. Словник є нормативним виданням, у якому правила написання слів, їх наголос та граматична характеристика узгоджені з принципами сучасного українського правопису.
- ПОВНИЙ СЛОВНИК АНТОНІМІВ. Це грунтовне четверте видання відображає малодосліджену сторінку сучасної української мови – фразеологічну антонімію. У словникових статтях представлені не лише фразеологізми-антоніми, але й тлумачиться їх значення, наводяться синоніми кожного фразеологічного антоніма. Ідіоми проілюстровані влучними цитатами з творів українських письменників.