Зустріч «На Трамвайній»

14 листопада 2019 року, відбулася довгоочікувана зустріч із відомою у місті поетесою – Ланою Алескандровою. Ця зустріч була проведена у рамках проєкту «На Трамвайній», який став уже традиційним літературно-музичним святом для студентів, викладачів та співробітників ДонНУЕТ. Такі зустрічі відбуваються в університеті регулярно. У нас в гостях бувають відомі літературознавці, поети, митці та музиканти. Нагадаємо, що вечори поезії та романсу «На Трамвайній» були започатковані 13 квітня 2018 року директором навчально-наукового інституту ресторанно-готельного бізнесу та туризму Юрієм Коренцем та бібліотекарем університету Мариною Мачульською.

Зустріч із Ланою Александровою була приурочена до Дня української писемності та мови, який наша країна традиційно відзначає 9 листопада.

Це свято було започатковано в 1997 році Указом Президента України з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. Заходи, які проводяться цього дня, спрямовані на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та, водночас, демонстрацію її багатства та красоти.

Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого Преподобного Нестора Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія та Кирила, і якого називають основоположником письмової української мови.

Творча зустріч із поетесою Ланою Александровою відбулася у теплій доброзичливій атмосфері. Цього разу на зустріч були запрошені студенти-першокурсники, а спеціальними гостями стали наші іноземні студенти, які тільки нещодавно почали вивчати українську мову.

Лана розповідала про свій творчий шлях, відповідала на питання аудиторії та, звісно ж, читала свої твори. Слухачі почули її поетичні твори різних жанрів, як на серйозні теми, про Революцію гідності, про війну на Донбасі, так і ліричні твори та, навіть, гуморески. З’ясувалось, що поезії Лани Александрової відомі не лише у рідному місті, але й в інших містах нашої Батьківщини та за її межами. Ії твори так близькі та зрозумілі народу, що люди з власної ініціативи видали збірку її віршів.

У мистецькому соціальному проєкті Оксани Первової-Рошки з міста Чернівці діти записали пісню на вірш Лани і зняли кліп «Лист солдату», які присвятили всім захисникам України.

А 17 серпня 2014 року на популярному відеохостингу Youtube з’явилось відео «Ми підтримуємо Україну!», де представники Грузії декламують вірш Лани Александрової біля високогірного озера Тобаварчхілі, 2650 м над рівнем моря.

Під час відповідей на питання зав’язався цікавий діалог, під час якого наші студенти отримали можливість прочитати власні твори, які також сподобалися і нашій гості, і аудиторії.

Ми дуже вдячні Лані Александровій за її участь у черговій зустрічі «На Трамвайній», Олександрові Богуну (гр. МН-18), без якого ця зустріч не відбулася б, та всім відвідувачам за теплу і доброзичливу атмосферу.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

283 разів прочитано