Вплив Covid-19 на ринок криптовалют

Останні позитивні тенденції на ринку криптовалют відбуваються, оскільки пандемія Covid-19 призводить до краху традиційних валют країн світу.

Ринки криптовалют зазнали величезного зростання, через що ціни на Bitcoin зросли більш ніж на 20% у другій половині березня.

Позитивні тенденції почали відбуватися після одного з найгірших збоїв в історії цифрової валюти, яка на початку березня втратила більше половини своєї вартості в серії панічних розпродажів. Катастрофа віддзеркалювала нагромадження традиційних ринків і стала однією з серед світових економічних потрясінь, спричинених коронавірусною пандемією Covid-19.

У кінці березня відбулося відновлення Bitcoin і його значення дорівнює більше  6 000 доларів США, зважаючи на те, що за кілька днів перед цим він короткочасно торгувався на рівні 4000 доларів США. Інші основні криптовалюти, включаючи Ethereum, також відчули значне зростання цін, оскільки інвестори повернули капітал у цифрові активи.

«Крах Bitcoin був наслідком краху на фондовому ринку, оскільки панічні інвестори продавали будь-які активи, які були у них за готівку, щоб вони могли погасити термінові борги своєму брокеру», – розповів експерт з криптовалюти Глен Гудман.

Спалах коронавірусу, який зафіксував понад 1 000 000 підтверджених випадків (станом на 03.04.2020) і близько 53 000 (станом на 03.04.2020)  смертей у всьому світі, спричинив хаос на світових фондових ринках і можна простежити те, що такі основні валюти, як фунт стерлінгів, впали до найнижчого рівня за десятиліття.

Економічного спаду такого масштабу не було з часу фінансової кризи 2008 року, і деякі центральні банки вже розглядають аналогічні радикальні заходи для запобігання повного краху.

Повідомляється, що Резервний банк Австралії та Європейський центральний банк розглядають ведення надзвичайного стану монетарної політики, включаючи проведення термінових антикризових дій. Одним із таких кроків може бути штучне збільшення грошової маси, фактично друкуючи нові гроші.

Кінцевий обсяг Bitcoin – не більше 21 мільйона одиниць, змушує деяких інвесторів вважати це так званим безпечним активом, схожим на золото.

«В довгостроковій перспективі інвестори зараз починають турбуватися про те, що центральні банки закручують машини для друку грошей», – зазначив пан Гудман. «Це може призвести інвесторів до активів, які не можна друкувати нескінченно, як наприклад золото та Bitcoin».

Інші аналітики попередили, що повний вплив спалаху Covid-19 ще належить досягти як для традиційних ринків, так і для криптовалют.

«Можливо, ми побачимо, що Bitcoin впаде далі, назад до 4000 доларів США або нижче. Якщо вплив спалаху Covid-19 посилиться за межами глобального блокування, яке ми вже відчуваємо, це може призвести до подальшого друку традиційних грошей», – сказав Саймон Петерс, аналітик ринку на платформі інтернет-торгівлі eToro.

Також Саймон Петерс зазначив: «Холдинг готівкових коштів надає інвесторам більше можливостей, і в часи економічної невизначеності важлива така гнучкість».

Таким чином, складно дати однозначну відповідь, чи є Bitcoin захисним активом в періоди глобальних потрясінь. З упевненістю можна лише сказати, що Bitcoin слабо корелює з традиційним ринком в цілому і годиться для диверсифікації інвестиційного портфеля.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

733 разів прочитано