ВІДЛУННЯ СВЯТА. МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БУХГАЛТЕРІЇ ВІДЗНАЧЕНО В СТІНАХ ДОННУЕТ

Міжнародний день бухгалтерії (Міжнародний день бухгалтера) – це професійне свято економістів, що фіксують господарську діяльність суб’єктів підприємництва на рахунках бухгалтерського обліку та у фінансовій звітності. Воно відзначається міжнародною спільнотою щороку 10 листопада.

Саме ця дата була обрана невипадково ‒ 10 листопада 1494 року в Італії опублікований науковий трактат авторства Луки Пачолі «Все про арифметику, геометрії і пропорції». Одна з глав цієї книги називалася «Про рахунки та інші записи». Лука Пачолі описав використання журналів-ордерів і регістрів бухгалтерського обліку. Також у книзі було дано багато інших термінів і прикладів. Таким чином, книга містила спеціальні знання, які й донині потрібні для повноцінної роботи бухгалтера.

Отже, за ініціативи науково-педагогічних працівників кафедри обліку та аудиту з нагоди свята 11 листопада 2019 року відбулося відзначення цієї події в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

У рамках його проведення відбувся пізнавально-розважальний конкурс «Професія бухгалтер: історія та перспективи». Для участі в ньому були запрошені як здобувачі вищої освіти, так і професорсько-викладацький колектив ДонНУЕТ.

Слова з привітаннями до учасників святкування пролунали від в.о. завідувача кафедри обліку та аудиту, кандидата економічних наук, доцента Марини Трохимівни Шендригоренко. Серед іншого, вона зауважила, що бухгалтер – одна з найбільш відповідальних професій серед економістів. Адже бухгалтер – це той спеціаліст, без фахової підготовки якого не обходиться жодна організація, установа чи підприємство. Роботодавці як вітчизняних, так і закордонних компаній висувають більш, ніж серйозні вимоги до результативності роботи бухгалтерів, що, в свою чергу, потребує їх відповідної профільної освіти.

За час пізнавально-розважального конкурсу «Професія бухгалтер: історія та перспективи» були проведені: презентація історії становлення та розвитку професії бухгалтера, вікторина на знання бухгалтерського обліку, конкурси, музичні експромти.

Студентські команди (гр. ОО-19, гр. ОО-18, гр. ОО-17, гр. ОО-19м) брали активну участь у фаховій вікторині. Питання вікторини стосувалися історичних аспектів розвитку професії бухгалтера, сучасних вимоги до бухгалтерів, документообігу на підприємствах, електронного ведення документації тощо.

Під час проведення вікторини здобувачі вищої освіти не тільки надавали відповіді, а й отримували додаткові відомості про спеціальність «Облік і оподаткування». Переможених не було! Всі учасники залишилися з приємними враженнями від конкурсної програми й отримали сувеніри на згадку.

0 replies