ДонНУЕТ знає

Університет Туган-Барановського знає: сучасні Шевченківські читання

В Університеті Туган-Барановського стало доброю традицією вшановувати памʼять Тараса Григоровича Шевченка різноманітними заходами.

Цьогоріч традиційні читання Шевченківських поезій проводилися у камерній обстановці й у незвичній формі. Студентам-філологам було запропоновано презентувати вірш поета максимально креативно. Так, до уваги були представлені традиційні варіанти: декламація поезії напам’ять «І небо невмите, і заспані хвилі», а також декламація «Тече вода у синє море» під музичний супровід флейти. Однак, деякі презентації виявилися досить несподіваними! Вірш «Зоре моя вечірняя» було представлено у малюнках, «Реве та стогне Дніпр широкий» зашифровано азбукою Морзе, а «Садок вишневий коло хати» – у графічних позначках меседжерів! Найдивовижніше, що студенткам гр. ФП-20 вдалося навіть у такій формі зберігати всю красу і ритмомелодику поезій митця.

Сучасне бачення актуальних творів Т. Г. Шевченка надихає на проведення і в наступному році цікавих заходів із залученням більшої кількості молоді.