Університет знає

Університет Туган-Барановського знає: День жінок у науці (Ч.І)

11 лютого відзначається День жінок у науці. В цей день Університет Туган-Барановського прагне розказати про наших жінок-науковиць, їхні захоплення та коло інтересів. Тож, почнімо!


Чернега Оксана Богданівна – в.о. ректора Університету Туган-Барановського, професорка, д.е.н.

Про коло наукових інтересів.

«Останні роки наукова робота (потрібно чесно визначити) не є моїм головним пріоритетом. Дуже багато часу потрібно приділяти щоденному вирішенню адміністративних питань, це забирає увесь час.

Наукова діяльність є успішною, на мій погляд, коли людина може зосередитись на науковій проблемі досить довго, а саме поспіль 3-4 дні, тиждень, два тижні, місяць… У мене відсутнє подібне «вікно», навіть, коли здається, що все йде по плану. Тому зараз мої наукові інтереси безпосередньо пов’язані  з дослідженнями моїх аспірантів. Це проблеми міграції, продовольчої безпеки, сталого розвитку. Мені здається, що робота з аспірантами дуже важлива, це процес взаємозбагачення, який приносить фізичний (диплом PhD) та моральний результат, крім того завжди приємно спілкуватися з молодими людьми,  які  мають конкретні цілі в своєму житті».

Про хобі та захоплення/ чим любите займатися у вільний час?

«У мене є три головних хобі: по-перше, це мої діти (на мій погляд, діти можуть бути хобі), по-друге, це подорожі, по-третє, це ландшафтний дизайн.

Це фото мого колишнього саду, який залишився в м. Донецьку, на окупованій території. Думаю, що сад моєї мрії ще буде вирощений мною в іншому місці на Землі».



Кожухова Тетяна Валеріївна – проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародних звʼязків та розвитку, доцентка, д.е.н.

Про коло наукових інтересів. Серед усього розмаїття Тетяна Валеріївна виділяє: облік зовнішньоекономічної діяльності, міжнародне фінансування сталого розвитку.

Про хобі та захоплення/ чим любите займатися у вільний час?

«Якщо коротко, то найперше – це подорожі! Нові враження і знання, заряд енергією!

Також люблю почитати і художню літературу. Книга, яку люблю ще з дитинства – «Аліса в країні мрій» Л. Керрола. Також у списку «най» книга І. Стоуна «Муки і радощі». Ще люблю послухати джаз».


Хаврова Катерина –  директорка Навчально-наукового інституту бізнесу і гостинності Університету Туган-Барановського, доцентка кафедри економіки та бізнесу, д.е.н.

Про коло наукових інтересів.

«Шлях до науки у мене був довгий. Я не одразу зрозуміла, що це стане моєю улюбленою справою. Навчати інших, а головне – навчатися самій – це круто!»

Наукові інтереси: інтелектуалізація діяльності підприємства; інноваційний розвиток підприємства; діджиталізація бізнесу; бізнес-аналітика; антикризове управління підприємством; формування бізнес-моделей підприємства».

Про хобі та захоплення/ чим любите займатися у вільний час?

«Дуже люблю подорожувати. Ми з чоловіком заздалегідь плануємо наші поїздки, тому що обидва обмежені в часі. Ще з дитинства мені дуже подобався футбол (подобається мені він і зараз), тому в час подорожей ми обов’язково відвідуємо футбольну арену. Коли мені потрібно відпочити і поміркувати, то я граю на піаніно».


Нєізвєстна Олена Володимирівнадиректорка навчально-наукового інституту економіки, управління та адміністрування, доцентка, к.е.н.

Про коло наукових інтересів.

«Взагалі, банківська справа – це та царина, яку найбільше люблю досліджувати. Маю більше 30 наукових праць, які присвячені проблемам розвитку банківської системи, ролі банків у розвитку економіці, банківській конкуренції, банківському нагляду, тощо. Оскільки зараз саме на Національний банк покладені функції контролю за діяльністю небанківського фінансового сектору, до сфери наукових інтересів додалася і діяльність небанківських фінансово-кредитних установ. Проте, намагаюся не обходити увагою і сферу фінансів, особливо в частині досліджень податкової конкурентоспроможності України».

Про хобі та захоплення/ чим любите займатися у вільний час?

«Моє захоплення – то подорожі, саме з них черпаю енергію, ними надихаюся. Сім’єю побували у багатьох куточках України. У вільний час люблю готувати щось смачненьке. Думаю, що якби не банківська справа – то мабуть із задоволенням досліджувала б харчові технології і вдосконалювала кулінарну майстерність. Ось під час розповіді і колаборація для дослідження народилася: Роль банків у розвитку підприємств харчової промисловості».


Барабанова Валентина Віталіївнадиректорка навчально-наукового інституту ресторанно-готельного бізнесу та туризму, доцентка кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування.

Про коло наукових інтересів та захоплення.

«Навесні двохтисячних мене запросили викласти невеличкий курс лекції з економіки підприємства, як практика в один із вишів. На той період я мала великий практичний досвід державного службовця, економіста. Відтоді почалася моя викладацька діяльність.

Я в професії двадцять років, і ні разу не пожалкувала, що обрала цей складний і цікавий шлях. Науковою роботою займаюся з 2001 року. Автор понад 70 публікацій у провідних наукових журналах України, а також тих, що входять до бази Web of Science, Scopus, монографій та науково-методичних посібників. Зараз активно працюю над монографією в рамках НДР «Механізми управління інноваційним маркетингом в умовах нестабільності зовнішнього середовища.

Наукова діяльність дозволяє мені пізнавати світ, мріяти і розвиватися.

Разом з тим мене цікавить багато різних захоплень. З дитинства випікаю тістечка й торти для своєї родини та друзів. Зараз почала захоплюватися вирощуванням квітів, маю колекцію троянд із двадцяти різних сортів. А ще дуже люблю спілкуватися із цікавими людьми, подорожувати та навчатися чомусь новому».


 

506 разів прочитано