Університет знає

До дня жінок у науці. Університет Туган-Барановського знає (Ч.ІІ)

Сьогодні День жінок у науці. Університет Туган-Барановського продовжує розказувати історії наших жіноку науці, їхні захоплення та коло інтересів.

Лохман Наталя Володимирівназавідувачка кафедри економіки та бізнесу, доцентка кафедри економіки підприємства, д.е.н.

Коло наукових інтересів: інновації, інвестиції, управління туристичним підприємством, стратегічне управління, конкурентоспроможність морської транспортної інфраструктури.

Останні наукові розробки пов’язані із  керівництвом аспіранта Степаненко В.О. і підготовкою його дисертації до захисту «Управління конкурентоспроможністю морської транспортної інфраструктури України в умовах євроінтеграції» та керівництвом студентською науковою роботою «Кіберспорт як сфера бізнесу».

Останні опубліковані статті: Комерціалізація кіберспорта в Україні. Електронний журнал «Ефективна економіка», № 2. 2021. http://www.economy.nayka.com.ua/ ;  IMPROVING OF THE UKRAINIAN MARITIME TRANSPORT INFRASTRUCTURE MANAGEMENT. East European Scientific Journal,  Warsaw, Poland 2020. #10(62). Р. 22-29; Інноваційно орієнтоване туристичне підприємство: концептуальна модель та місце в інноваційному просторі.  Європейський вектор економічного розвитку. 2020. № 2(29) С. 62-69

Про хобі та захоплення/ чим любите займатися у вільний час?

«Наукова робота є  невід’ємною частиною моєї професійної діяльності, яка потребує достатньо багато сил  і часу. Але задоволення від цієї роботи настає тоді, коли мої учні (студенти, аспірант) отримують науковий результат і визнання з боку наукової спільноти.

Щодо проводження вільного часу, то його звичайно не достає, або він зовсім відсутній, але все ж таки, якщо є можливість, я є прихильником пасивного відпочинку коло моря (не залежно від пори року)».

Ніколайчук Ольга Анатоліївна – завідувачка кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва, к.е.н.

Мої наукові інтереси: управління стратегічним розвитком сфери туризму та гостинності. Останні мої роботи пов’язані з дослідженням проблем функціонування та пошуком механізмів антикризового управління в сфері готельно-ресторанного бізнесу в умовах пандемії СOVID. Зараз це особливо актуальна тематика.

Про хобі та захоплення/ чим любите займатися у вільний час?

«На жаль, зайнятість у професійній діяльності не дає можливості приділяти багато часу моїм хобі. Але якщо є така можливість, то люблю в’язати, читати або подорожувати. В нашій країні багато чудових локацій, які ще не користуються великою популярністю у вітчизняного туриста, але які за історичною, культурною або природною  цінністю зовсім не поступаються міжнародним об’єктам туризму. Так, влітку я з родиною відвідувала залишки античної держави Ольвії, що знаходиться в Миколаївській області.  Це класичний приклад античного полісу з усіма його особливостями та ознаками. Або розташовані в нашому місті скелі МОДРу, які є геологічною пам’яткою. В теплу пору року тут організовується скелелазіння, я теж спробувала це».

Горіна Ганна Олександрівназавідувачка кафедри туризму та країнознавства, доцентка кафедри міжнародної економіки та туризму, докторка економічних наук. У родині Ганни Олександрівни вже не одне покоління освітян та науковців, але це не було вирішальним фактором її подорожі до глибин науки. Їй за часів студентства подобалась спеціальність «Міжнародна економіка», подобалось і створення наукової роботи. Потім – вступ до аспірантури, навчання та викладацька діяльність.

Про захоплення і хобі. У вільний час Ганна Олександрівна намагається вести активний спосіб життя: плавання у басейні. Ну і, звісно, спілкування з рідними та друзями. Чи знали ви, що Ганна Олександрівна закінчила художню школу і полюбляє малювати?

Бочарова Юлія Геннадіївна – завідувачка кафедри економіки та міжнародних економічних відносин, доцентка кафедри міжнародної економіки, докторка економічних наук. Її життя вже більше 18 років пов’язано із Університетом Туган-Барановського.

Серед кола наукових інтересів: аналітика. Юлія Геннадіївна любить аналізувати дані, робити висновки та розробляти рекомендації. З часів студентства коло наукових інтересів практично не змінилися, лише укріплювалися і розширювалися. А от що стосується інтересів по життю – вони змінюються, адже доводиться враховувати наявний часовий ресурс, можливості і потреби.

Про захоплення і хобі. Через брак вільного часу, займатися всім, що подобається немає можливості. Але разом з тим, Юлія Геннадіївна любить хенд-мейд. Вона мама двох дітей, тому зараз всі її хобі пов’язані з інтересами, бажаннями і прагненнями найрідніших – це і різноманітні прикраси для волосся, брошки із бісеру, м’які іграшки. Юлія Геннадіївна полюбляє робити щось своїми руками для дітей: «Взагалі, я вважаю, що у кожної дитини має бути щось таке, що зроблене її мамою, такий оберіг».