Університет Туган-Барановського подорожує #тревелблог

Літо – час подорожей і пригод! Університет Туган-Барановського збирає для вас цікаві місця, які відкривають студенти, працівники та викладачі Університету. Сьогодні ми у Кутаїсі (Грузія).

Кутаїсі (груз. ქუთაისი) – друге за величиною місто Грузії та столиця Імеретії. Перші згадки в історії відносяться до IV-III ст. до н.е. Місто багате на місця культурної спадщини від старовинної Колхіди до XXст. В центральній частині міста розташований Музей Історії та Етнографії Кутаїсі. Мальовничо розташоване на р. Ріоні, Кутаїсі зберігає риси середньовічного міста з заплутаною мережею вулиць та провулків. Архітектурний ансамбль наповнюють Кафедральний собор Баграті (X – XI ст.), комплекс Гелаті який вміщує монастир, академію та церкви, зведений Королем Давидом Будівником в XII ст., Монастир Мотсамета (VIII – XI ст.), руїни Палацу Гегуті – резиденції королів Грузії (VIII ст.), церква Нікорцмінда (XI ст.) відома своїми розписами на камені. На Півночі від Кутаїсі знаходиться Тскальтубо — курорт з мінеральними водами, відомий своїми гарячими джерелами. Поблизу міста розташований Сатаплинський заповідник з карстовою печерою. Сучасне Кутаїсі – великий промисловий центр Грузії, другий після Тбілісі. Тут розвиваються машинобудівельна, хімічна, легка, харчова промисловості.

Студент Університету Леван Гугунава ділиться з нами відео!