Університет Туган-Барановського інформує: Всесвітній день охорони навколишнього середовища 

Університет Туган-Барановського інформує: 5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища 

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day). Всесвітній день навколишнього середовища (ВДНС) – найбільша щорічна подія в світі, яку проводить Організація Об’єднаних Націй (ООН) з метою ознайомлення з навколишнім середовищем серед людей. Основна його мета – підвищити обізнаність щодо охорони нашої природи та розглянути різні екологічні проблеми, які зростають із кожним днем. Це одна з головних дій щодо захисту навколишнього середовища.  

Організація Обʼєднаних Націй проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища, щоб підкреслити, що захист і стан навколишнього середовища є одними з найважливіших факторів, що впливають на добробут народів й економічний розвиток у всьому світі. Святкування цього Дня надає можливість для розширення основи, необхідної для обґрунтованих думок і відповідальної поведінки окремих осіб, підприємств та громад у справі охорони та поліпшення стану навколишнього середовища. 

1972 рік став поворотним моментом у розробці міжнародної політики в галузі навколишнього середовища. У цьому році була проведена перша велика конференція з екологічних питань ‒ Конференція Організації Обʼєднаних Націй із проблем навколишнього середовища або Стокгольмська конференція. Пізніше, в тому ж році, 15 грудня, Генеральна Асамблея прийняла резолюцію (A/RES/2994(XXVII)), проголосивши 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища. У резолюції міститься наполегливий заклик до «урядів та організацій системи Організації Обʼєднаних Націй у цей день щороку проводити глобальні заходи, підтверджуючи свою зацікавленість у захисті й поліпшенні стану навколишнього середовища з метою підвищення обізнаності про проблеми навколишнього середовища».

ЮНЕСКО має великий досвід у просуванні екологічних наук за допомогою інноваційної роботи в області екосистем, біосферних заповідників, нарощування потенціалу, наукових оцінок і концептуальних записок із метою надання сприяння особам, які займаються прийняттям рішень, в стійкому управлінні природними ресурсами. ЮНЕСКО мобілізує знання, ноу-хау і практики місцевих громад та корінних народів для сприяння їх включенню в процес прийняття рішень в області навколишнього середовища, особливо в області біорізноманіття. Всесвітня мережа біосферних заповідників демонструє способи захисту природних екосистем і біорізноманіття за допомогою наукових, освітніх і колективних підходів, водночас сприяючи інноваційному економічному розвитку, який є екологічно стійким та соціально і культурно прийнятним. 

Університет Туган-Барановського дбає про навколишнє середовище. Зовсім нещодавно адміністрація та працівники ДонгНУЕТ озеленили арт-простір Університету Туган-Барановського.

364 разів прочитано