Університет Туган-Барановського інформує: Водохреща

Університет Туган-Барановського інформує: 19 січня відзначається Водохреща – Хрещення Господнє або Богоявлення. Це день, коли Син Божий прийняв Таїнство в річці Йордан. Вода в ополонці на Водохреще вважається священною, здатною очищати душі і тіла, а також зціляти від будь-яких хвороб. Багато українців дотримуються традиції – купатися в ополонці на Водохрещу.

Напередодні Водохрещі 18 січня встановлюється суворий піст, а на стіл ставлять пісні страви. Традиційно в цей день готують кутю і вареники з капустою. У сам день Водохрещі відвідують богослужіння. Незаміжні дівчата в цей день ворожать на судженого.

Купання в ополонці. Головне – це підготувати організм. Почати можна з контрастного душу хоча б уранці чи ввечері. Підготовку треба розпочинати мінімум за два дні до пірнання. Якщо ж людина вирішила пірнати в день свята без підготовки, це може бути небезпечно. При підвищенні температури тіла людини до 37 градусів і вище пірнати не рекомендується.

Бережіть себе і Україну!