Університет Туган-Барановського інформує: свято Покрови

14 жовтня відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці. Покрову дуже любили і широко відзначали запорізькі козаки.

За легендами і переказами, свято Покрови пов’язано з тим, що люди, які молилися у Влахернському храмі у Константинополі у 910 році, – з’явилася Богородиця, яка свій омофор (покривало для голови) розтягнула над людьми для того, щоб захистити їх від навали мусульман. Наступного дня загарбники залишили місто.

Покров вважається днем приходу зими. До цієї дати часто починаються перші заморозки. До 14 жовтня збирають весь урожай, а худобу вже не виганяють на пасовище. Свято Покрови Пресвятої Богородиці вважається вдалим для весілля. Укладений в цю дату шлюб буде міцним і щасливим. На Покрову слідкували за погодою: якщо цього дня вітер зі сходу чи півночі – зима буде холодною; з півдня – теплою; із заходу – до сніжної зими; а якщо вітер мінливий, то й зима буде перепадистою.

Саме з цього періоду починають розтоплювати у хатах. Віруючі люди ходять до церкви з проханням до Божої Матері захистити їх родини і самих. Це радісне свято. Треба радіти, не сумувати ні в якому разі. Треба ходити в гості і також приймати гостей. У це свято не можна прати, прибирати, копати, також не може робити шиття, тобто голку брати. Заборонено лаятись, сваритися. Не потрібно позичати гроші, брати у борг.