Університет Туган-Барановського інформує: як змусити себе писати курсову роботу?

В навчально-науковому інституті економіки, управління та адміністрування Університету Туган-Барановського кваліфікаційна робота передбачена навчальними планами за освітніми програмами «Економіка», «Міжнародні економічні відносини», «Менеджмент».

Студенти цих освітніх програм дуже часто задаються питанням: Як змусити себе писати кваліфікаційну роботу?

Перша і найголовніша помилка студентів при підготовці курсової та кваліфікаційної роботи — вони не бачать сенсу в її написанні. Для багатьох цей вид робіт — просто марнування часу і сил, щоб успішно закрити рік навчання або випуститися з Університету. Мало хто сприймає курсову/кваліфікаційну як цінний досвід написання перших наукових робіт під настановою наукових керівників, що знадобиться в майбутньому при самостійному написанні статей, роботі над даними, раціональній подачі матеріалу. Коли людина не бачить мети у своїй роботі, вона підсвідомо буде намагатися відстрочити її виконання на невизначений термін, з чого і випливають історії про «курсачі за одну ніч». Усім буде заздалегідь зрозуміло, яка якість буде у цієї роботи і який, звичайно, буде за неї бал.

Університет Туган-Барановського знає. Найперше, що необхідно зробити перед написанням курсової чи кваліфікаційної роботи — це сісти і грамотно розставити пріоритети у своєму завданні, щоб «бачити мету і не бачити перешкод». Як приклади цілей можуть бути «закінчити семестр на п’ятірки», «отримати практичні навички під менторством, поки є реальна можливість», «написати вчасно, щоб майбутній я міг подякувати мені за це», і так далі. У кожного це щось своє особисте. Якщо ж ви ну зовсім не бачите сенсу у підготовці кваліфікаційної роботи, то можна змотивувати себе тим, що після завершення ви подякуєте себе за виконану роботу покупкою бажаного/подорожжю /здійсненням своїх певних бажань. Точно знаючи, чого Ви хочете досягти і куди вкладаєте свої сили і час, Ви будете впевнені, на чому зосередити свої зусилля.

Як приклад, можна скористатися системою постановки цілей по SMART, яка допоможе внести конкретику і ясність у Ваше завдання для отримання мотивації піднятися з дивану і почати роботу. Бажаємо здобувачам Університету Туган-Барановського успіхів у підготовці кваліфікаційної роботи!!!