Університет Туган-Барановського інформує: День захисту людей похилого віку

Університет Туган-Барановського інформує: 15 червня – День захисту людей похилого віку.

19-го грудня 2011-го року Генеральна Асамблея ООН резолюцією № 66/127 прийняла рішення про встановлення 15 червня Всесвітнього дня розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей 

Резолюція Генеральної Асамблеї ООН № 66/127 має на меті винесення питання незахищеності людей похилого віку на високий міжнародний рівень через часті випадки зловживань, жорстокості щодо них у світі та необхідність привернути увагу всіх держав до проблем, пов’язаних із цією категорією громадян задля забезпечення їхніх інтересів, прав і свобод нарівні з усіма членами суспільства. 

Відповідно до класифікації Всесвітньої організації Охорони здоровʼя до літнього віку відноситься населення у віці від 60 до 74 років, від 75 до 89 років ‒ до старого, а 90 років і більше ‒ до довгожителів. 

Як відомо, на практиці людьми похилого віку, звичайно, вважають людей, що вийшли на пенсію. Однак, це мірило не може бути універсальним, тому що пенсійний вік у різних країнах різний. 

Практика, особливо останніх десятиліть, показує, що люди похилого віку потребують соціального та юридичного захисту, і це не дивлячись на те, що найчастіше вони, на відміну від дітей, мають багатий досвід, прекрасні знання, професійні навички та мудрість, якої ще не набуло підростаюче покоління. Незважаючи на це, зазначена категорія громадян піддається дискримінації за віковою ознакою. Часто не затребувані суспільством та обдурені шахраями, вони опиняються за межею бідності у злиднях. Сьогодні їхня незахищеність у суспільстві стає глобальною соціальною проблемою. Вона негативно впливає на здоров’я і тривалість життя мільйонів літніх людей у всьому світі, а, головне, є грубим порушенням їхніх людських прав. Нерідко причиною вікової дискримінації старших людей стає поширена у суспільстві зневага до них через нібито вікові відхилення у роботі мозку і буцімто нездатність через це вести активну трудову чи громадську діяльність.  

За даними широкомасштабних досліджень, представлених на 89-му пленарному засіданні Організації Об’єднаних Націй, «частка людей у віці 60 або більше років у всій чисельності населення світу складе до 2050 року понад 20 відсотків». Максимальне і найбільш стрімке зростання числа літніх людей очікується в країнах, що розвиваються. 

Учені в галузі медицини і психології переконані, що ставлення суспільства до людей похилого віку безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Вони закликають використовувати багатий досвід та знання громадян похилого віку, які здатні сьогодні приносити неабияку користь країнам, у яких вони живуть. Встановлення ООН Всесвітнього дня розповсюдження інформації про зловживання щодо літніх людей покликане нагадати, що шанобливе і соціально відповідальне ставлення до літніх людей є запорукою і гарантією благополуччя тих, хто стане на їх місце в наступних роках і про це не слід забувати.

244 разів прочитано