Університет Туган-Барановського інформує: День Конституції 2021

Університет Туган-Барановського інформує: День Конституції України – 28 червня!

Перша Конституція незалежної Української держави прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року. З тих пір в цей день Україна святкує День Конституції. 

Крім самого прийняття Конституції, історичним також є і той факт, що над проєктом депутати в сесійній залі працювали всю ніч із 27 на 28 червня. День Конституції України, відповідно до Основного Закону, є державним святом і неробочим днем. Тому, Університет Туган-Барановського нагадує, що українців чекає 3 вихідні поспіль. оскільки День Конституції припадає на понеділок, він є вихідним днем. 

  • Згідно з Конституцією, Україна ‒ суверенна і незалежна, соціальна і правова держава (ст. 1). Україна ‒ унітарна держава, її територія в рамках існуючого кордону є цілісною і недоторканною (ст. 2).  
  • Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ст. 3). 
  • Державною мовою в Україні є українська (ст. 10). 
  • Президент України є главою держави і виступає від його імені. Президент ‒ виступає гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини та громадянина (ст. 102). 

304 разів прочитано