Університет Туган-Барановського інформує: День Хрещення Русі-України
Свято Хрещення Київської Русі відзначається щорічно 28 липня в день церковної пам’яті князя Володимира, зарахованого до лику святих. Точний день і навіть рік реальної події не відомий. Більшість істориків вважають, що Русь прийняла хрещення в 988 році, але є й інші версії.
Університет Туган-Барановського нагадає, як хрестили Київську Русь.
Київську Русь хрестив князь Володимир Великий, якого ще називають Володимир Ясне Сонечко. Він почав привити у 980 році, за інформацією з тієї ж «Повісті временних літ». Відомо, що князь Володимир хотів об’єднати державу та правити нею одноосібно. Тож він вів боротьбу за владу з племінними вождями, провів адміністративну, законодавчу реформи.
Та стара язичницька віра заважала йому досягти своєї мети, оскільки віра у багато богів не підтримувала ідею одного сильного володаря. А ось віра в одного Бога передбачала і підкорення одному князеві. Тож князь Володимир прийняв у себе посланців від різних релігій, які сповідували віру в єдиного Бога: від ісламу, юдаїзму та християнства. Православний варіант християнства найбільше припав йому до душі, і князь вирішив охрестити Русь за візантійським зразком.
Цей вибір був невипадковий, адже Візантія у Х столітті була наймогутнішою і найбагатшою державою регіону, і налагодити з нею міцні зв’язки було корисно для Київської Русі як держави. До того ж, хрещення Русі остаточно закріпило в очах візантійських правителів легітимність влади київських князів.
Хрещення Русі було, безсумнівно, вдалим політичним рішенням князя Володимира. По-перше, він таки зумів об’єднати всі руські землі під своєю одноосібною владою. По-друге, прийняття християнства дозволило зміцнити зв’язки Київської Русі з іншими країнами. Також християнство збагатило культурне надбання стародавньої Русі, сприяло розвитку писемності, мистецтва.